Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Horizon Zero Dawn godnym konkurentem Wiedźmina 3. Wyniki gry na PC

Horizon Zero Dawn prawie przebiło wynik sprzedażowy Wiedźmina 3 na PC. W sieci pojawiły się bardzo interesujące statystyki.

Sony coraz śmielej atakuje rynek pecetowy. Wypuszczenie gier Quantic Dream na komputery osobiste było jedynie początkiem szturmu Japończyków, a kolejne konwersje ich hitów sprzedały się bardzo dobrze.

Okazuje się jednak, że jedna produkcja w szczególności zabłysnęła pod względem sprzedaży. Horizon Zero Dawn nie ustrzegło się sporych problemów w wersji na PC, jednak to nie przeszkodziło przygodom Aloy aby sprzedać się w okolicach premiery prawie tak dobrze jak Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Według SuperData gra w ciągu miesiąca rozeszła się w ilości aż 716 000 kopii, co naprawdę robi wrażenie. Zbliżenie się do wyniku Geralta z Rivii to jednak nie jedyne osiągnięcie produkcji. Tytuł Guerilla Games znacząco przebił takie pecetowe premiery jak chociażby Death Stranding i Assassin’s Creed Odyssey.

Co to oznacza dla graczy? Oczywiście więcej gier od Sony, które trafią na PC. Chęć udostępnienia na komputery osobiste swojej produkcji ekskluzywnej, Dreams, wyraził chociażby Mark Haley z Media Molecule. Choć nie spodziewałbym się konwersji takich gier jak God of War czy The Last of Us, to wiele się może zdarzyć. Sony wie, że pieniądze leżą na ulicy i wystarczy się tylko po nie schylić.

Horizon Zero Dawn zadebiutowało na PS4 w 2017 roku. Miesiąc temu na pecetowych platformach Steam i Epic Games Store pojawił się zmodernizowany port gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się