Horizon Forbidden West ma zachwycić światem. Ciekawy pomysł Guerilla Games

Horizon Forbidden West - zrzut ekranu
PS4 PS5

Horizon Forbidden West zbliża się do wyczekiwanego przez wielu graczy debiutu. Guerilla Games pochwaliło się niedawno tym, że zamierza stworzyć bardzo wciągający świat i ma do tego świetne predyspozycje.

Okazuje się, że Guerilla ma osobny zespół wewnątrz studia, który nazwano Living World. Jak sama nazwa wskazuje, odpowiada on za dopilnowanie, aby przedstawiony świat był wiarygodny i sensowny.

Kiedy przemierzasz Zakazany Zachód, wszystko powinno sprawiać wrażenie, że należy do tego miejsca. Zespół Living World w Guerrilla pracuje nad tymi aspektami gry, które sprawiają, że świat wydaje się autentyczny i żywy: plemiona, osady i ludzie w nich żyjący. Za wszystkim, co umieszczamy w świecie gry, stoi jakaś intencja.

– powiedział Espen Sogn, Lead Living World Designer gry

Choć osobne zespoły odpowiadające za tworzenie światów gier nie są niczym nowym, ciekawy jest fakt, że w szeregach Guerilla Games istnieje osobny oddział odpowiedzialny za uwiarygodnienie świata. I dobrze, bo w Zero Dawn miałem wrażenie, jakbym przemierzał całkowicie wymarłą krainę. Nawet zaludnione miasto sprawiało wrażenie w pewien sposób pustego i sztucznego. To świetne, że Horizon Forbidden West ma pokazać nową jakość odwiedzanych miejscówek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie