Home Sweet Home Alone z pierwszymi recenzjami. Jak film oceniają krytycy?

Home Sweet Home Alone - Max strzela kulami bilardowymi we włamywaczy
Baza filmów Filmy Newsy

Dziś premiera nowej wersji kultowego dla niektórych Kevina samego w domu. Home Sweet Home Alone nie spotkał się jak do tej pory z przychylnymi recenzjami.

Dla wielu osób seans Kevina samego w domu jest, obok choinki i barszczu, jednym z niezbędnych elementów świąt. Być może to z tego względu fanom nie spodobał się pomysł stworzenia nowej wersji filmu. W gronie przeciwników Home Sweet Home Alone znalazł się nawet reżyser oryginału, Chris Columbus. Reboot jednak powstał – i dziś ma nastąpić jego premiera.

Na portalach filmowych film jak na razie oceniono dość nisko. W momencie pisania tego tekstu średnia ocena Home Sweet Home Alone w serwisie IMDb wynosi zaledwie 2,9/10, przy czym blisko połowa użytkowników dała najniższą możliwą notę.

Home Sweet Home Alone – pierwsze recenzje

Niestety nie da się uniknąć porównania nowej produkcji Dana Mazera do Kevina samego w domu – i to właśnie w szczególności wypominają krytycy w przedpremierowych jeszcze recenzjach. Moc nostalgii tu nie pomogła, w porównaniu z pierwotną wersją reboot ma bowiem wypadać bardzo blado.

Krytycy podkreślają również, że w przypadku nowego filmu sympatię wzbudza nie dziecko broniące swojego domu, lecz… para włamywaczy. Pam (w tej roli znana z Biura oraz Unbreakable Kimmy Schmidt Ellie Kemper) i Jeff (Rob Delaney, kojarzony m.in. z roli w Deadpool 2) są bowiem małżeństwem, którego nie stać na utrzymanie siebie i dzieci. To z tego względu decydują się na włamanie do pustego, jak sądzą początkowo, domu. Część pułapek, jakie zastawia na nich filmowy Max, poważnie zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu. O ile trudno wyobrazić sobie film z serii “sam w domu” bez potężnej dawki slapsticku, w tym przypadku jest on przesadzony, zaś ofiarami stają się postaci, które od początku budzą sympatię widza.

Gdzie można zobaczyć film?

Nie wiadomo jeszcze, jaki dostęp do filmu będą mieli polscy użytkownicy. Do naszego kraju platforma odpowiedzialna za powstanie produkcji, czyli Disney+, ma zawitać dopiero latem 2022 roku.

Główną rolę w Home Sweet Home Alone zagrał Archie Yates, znany już z filmu Jojo Rabbit. Oprócz niego na ekranie pojawią się m.in.: Ellie Kemper, Rob Delaney, Aisling Bea, Kenan Thompson oraz Chris Parnell. W specjalnym gościnnym występie powróci również Devin Ratray jako Buzz McCallister.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie