Cena i wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy na PC. Potrzeba zadziwiająco mocnego sprzętu

Hogwarts Legacy na PS4 lub PS5 już od 164,60 zł
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy dostało właśnie zaktualizowaną sekcję wymagań sprzętowych na Steam. Twórcy niestety nie pozwolą zagrać każdemu mugolowi.

Hogwarts Legacy zapowiada się wyjątkowo dobrze i osobiście od pierwszych zapowiedzi wiem, że będę cisnął w nie, jak szalony. To w końcu pełnoprawne RPG w świecie Harry’ego Pottera, czyli tytuł, o którym wielu fanów magii i czarodziejów marzyło od lat. Jeżeli gracie na konsoli, raczej nie macie o co się martwić. Gracze PC muszą jednak przygotować się na niespodziewanie wysokie wymagania.

Kluczem jest tutaj słowo “niespodziewanie”, bo same w sobie wymagania tej gry aż tak kuriozalne nie są. Ot, dzisiejszy coraz bardziej powszechny standard. Warto jednak zaznaczyć, że HL nie imponuje grafiką, a do tego wychodzi na poprzednią generację. No i trzeba też zdawać sobie sprawę z istnienia wersji na… Switcha i to najwyraźniej nie w formie chmury. Jakim cudem gra ma więc aż tak wysokie wymagania? Z pewnością zamieszana jest w to czarna magia.

Wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy na PC:

Minimalne (1080p/60FPS, niskie ustawienia graficzne, w trybie “wydajności”):

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-8400 albo AMD Ryzen 5 2600
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD RX Vega 56
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 85 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane (1080p/60FPS, wysokie ustawienia graficzne, w trybie “jakości obrazu”):

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-8400 albo AMD Ryzen 5 3600
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1080 Ti lub AMD RX 5700 XT
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 85 GB dostępnej przestrzeni

Procesor pominę zasłoną milczenia (nic dziś nowego), ale uwagę przykuwa przede wszystkim karta graficzna. W minimalnych potrzeba GTX 1070, czyli w sumie zaskoczenia nie ma, ale mowa o “upscale performance settings”, czyli możemy zapomnieć o natywnym 1080p. Za to w zalecanych znajdziemy informacje o GeForce 1080 Ti. To po dziś dzień prawdziwy kolos, który równa się wydajnością z takim RTX 2080. Jak na tytuł “międzygeneracyjny”, obecny na Switchu i wcale nie imponujący grafiką – uważam, że to faktycznie wysokie wymagania.

Na Steam dostaliśmy także możliwość składania zamówień przedpremierowych. Hogwarts Legacy ma kosztować nas 269 zł w podstawowej edycji, a za “Deluxe Edition” zapłacimy 309 zł. Droższe wydanie zagwarantuje nam parę interesujących dodatków, w tym zestaw czarnomagiczny i 72-godzinny wcześniejszy dostęp do tytułu. Niedawno poznaliśmy również zawartość edycji kolekcjonerskiej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie