Hogwarts Legacy zmierza na Nintendo Switch. Obawiam się tej edycji

Hogwarts Legacy - Nintendo Switch
Switch

Wczoraj nie tylko doszło do zaprezentowania długiego pokazu z rozgrywki z Hogwarts Legacy, ale także sami twórcy zdradzili za pośrednictwem strony gry masę nowych informacji. Podzielili się m.in. tym, że ich najnowsze dzieło zmierza na konsolę Nintendo Switch.

Nikt się chyba nie spodziewał, że na wymieniony kawałek sprzętu zadebiutuje także jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Jak się jednak okazuje, dokładnie takie są plany.

P: Na jakich platformach pojawi się Dziedzictwo Hogwartu?
O: Dziedzictwo Hogwartu będzie dostępne na konsolach PlayStation5, PlayStation4, PlayStation4 Pro, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

– czytamy w oficjalnym FAQ gry

Gra w switchowym wydaniu pojawiła się już na amazon.com. Co ciekawe, nie znajdziemy tu ani słowa na okładce i w opisie na temat ewentualnego działania z poziomu chmury. W takim razie należy przyjąć, że to wnętrzności konsoli Nintendo będą próbować uciągnąć to, co tworzy obecnie Avalanche Software.

Hogwarts Legacy - Nintendo Switch - oferta Amazon
Źródło: amazon.com

Szczerze mówiąc, nie jestem przekonany odnośnie wydawania Hogwarts Legacy na Pstryczka. Obawiam się, że skończy się z tym, jak z Dying Lightem na tego hybrydowego handhelda. Sama gra będzie naprawdę dobra, ale będzie piekielnie cierpieć na tym, że na Switchu brakuje mocy, by dawać 100% możliwej przyjemności. No cóż, można powiedzieć, że to będzie już problem osób decydujących się na tę platformę, ale wydaje mi się, że to nie tędy droga. Mam jednak nadzieję, że będę miło zaskoczony tym, jak będzie działać na Switchu nowa gra w świecie czarodziejów.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie