Kojima Productions dogadało się z NASA. Oto efekt ich współpracy

Hideo Kojima nawiązał zaskakującą współpracę z NASA
Newsy Technologie

Hideo Kojima nawiązał dość zaskakującą współpracę, bo z… NASA. Efektem ich wysiłków nie jest jednak żadna gra. To elegancki gadżet dla fanów studia i kosmosu.

Hideo Kojima to deweloper nie w kij dmuchał, któremu tak samo mocno zależy na artystycznej wolności, jak i na fanach. Dlatego też Kojima Productions regularnie oferuje swoim entuzjastom kolejne gadżety, informacje na temat przyszłych gier, a czasami też zaskakujące kolaboracje. Do tego ostatniego z pewnością będzie trzeba doliczyć współpracę z… NASA.

Co ma amerykańska agencja kosmiczna do studia tworzącego gry wideo? Nie od dziś wiadomo, że designer uwielbia mieszać ze sobą tę „prawdziwą” rzeczywistość oraz fikcję. Maskotką studia jest postać znana jako Ludens, czyli człowiek (chyba…) przebrany za astronautę. Zazwyczaj to on dzierży flagę Kojima Productions na Księżycu, wskazując na kosmiczne aspiracje deweloperów. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Oczywiście z kosmosem i astronautami najbardziej kojarzy się właśnie NASA. Dlatego też nowy gadżet dla fanów to cholernie stylowy zegarek. Znajdziemy na nim nie tylko logo NASA, ale też napis „Extra-Vehiculr Creative Activity Suit” czy logo twórców gier. Za sam mechanizm kwarcowy odpowiada japoński producent Miyota, co znaczy, że nie powinniśmy się martwić o jakość. Całość wykonała firma Anicorn Watches. W wyglądzie jestem absolutnie zakochany. Mamy tutaj wyraźne inspiracje Death Stranding, które uwielbiało łączyć złote elementy wyposażenia z nieco „futurystycznym” designem. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, skoro za projekt odpowiada Yoji Shinkawa, projektant znany z projektów postaci w grach Kojimy – serii MGS czy Death Stranding.

Limitowany gadżet już 27 września dostępny będzie w sprzedaży tylko za pośrednictwem strony producenta. Nie znamy na ten moment ceny, ale raczej spodziewamy się, że będzie dość wysoka. Raczej nie doszukiwałbym się tu żadnych ukrytych wskazówek na temat kolejnej gry Hideo Kojimy, ale co ja tam wiem…

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie