Kojima niebawem może pokazać nową grę. Pojawił się tajemniczy obrazek

Hideo Kojima pokaże niebawem nową grę? Tajemnicza grafika w sieci
Newsy PC PS5 Xbox Series

Hideo Kojima pracuje w pocie czoła nad nową grą, ale wciąż nie doczekaliśmy się jej zapowiedzi. Za sprawą tajemniczego obrazka wiemy, że najpewniej wkrótce się to zmieni.

Halo, czy to Hideo Kojima? Tak, Geoff Keighley znów zapowiada Twoją grę albo… coś w tym stylu. Tajemniczy obrazek trafił do internetu, a fani pomysłów legendarnego japońskiego dewelopera prześcigają się w wymyślaniu nowych teorii. I co najmniej parę z nich brzmi całkiem logicznie.

Kim jest… Hideo Kojima?

Nie od dziś wiadomo, że Geoff Keighley, znany dziennikarz branżowy i prowadzący m.in. The Game Awards, przyjaźni się z Hideo Kojimą. Niedawno na Twitterze tego pierwszego pojawiła się ciekawa grafika z zasłoniętą damską twarzą i napisem „Kim jestem?” (ang. „Who Am I?”). Poniżej widnieje logo Kojima Productions, więc można łatwo zgadnąć, iż chodzi o nową grę znanego projektanta.

Wiele osób strzela, że zapowiedź wydarzy się już teraz, na trwających targach Tokyo Game Show 2022 (tak, na tych samych, na których jest Konami). Problem w tym, że Kojima już wcześniej zapewniał, że nie pokaże nowej gry. Zamiast tego Kojima Productions przyszło z VR-ową „przygodą”, w której można przejść się po ich wirtualnym biurze. W nim jednak też znajdziemy widoczny powyżej plakat na jednej ze ścian. Jakby tego było mało – w pokoju gra mrożąca krew w żyłach muzyka. Brzmi to, jak rzekomy projekt Overdose, którego zapowiedzi ponoć mieliśmy doczekać się jakiś czas temu.

Dlatego też nie uważam, aby Kojima pokusił się na ujawnienie nowej produkcji na TGS. Zamiast tego może chodzić o grudniowe The Game Awards, których hostem jest właśnie Keighley. Warto też zaznaczyć, iż w studiu powstaje ponoć Death Strandign 2, a logo na dole plakatu mogłoby robić za odświeżone logo… Bridges z gry.

Kim jest jednak postać na obrazku? Raczej nie jest to Margaret Qualley z DS. Znany insider TheRealInsider na Twitterze twierdzi, że jest to popularna aktorka… Elle Fanning. W sumie rysy twarzy się zgadzają. No cóż… pozostaje nam czekać, ale przynajmniej oficjalnie wiemy, że Kojima zaczął z nami pogrywać zapowiedziami nowej produkcji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie