A nie mówiłem? W końcu wiemy, która znana aktorka wystąpi w nowej grze Hideo Kojimy

Hideo Kojima i znana aktorka łączą siły w nowej grze znanego projektanta
Newsy PC PS5

Hideo Kojima nie ustaje w zapowiadaniu swojej nowej gry. Okazuje się, że moje przeczucia się sprawdziły. Wiemy już, o kogo chodzi! Zaskoczeni? Bo ja nie za bardzo.

Jakiś czas temu pisaliśmy o obrazkach, które pojawiały się na Twitterze Hideo Kojimy czy w wirtualnym spacerze po siedzibie studia w trakcie Tokyo Game Show 2022. Tajemnicze pytanie „Who Am I?” oraz zaciemniona twarz praktycznie jednoznacznie wskazywały na to, iż chodzi o Elle Fanning. Miałem takie przeczucie od początku, ale nie tylko ja – niektórzy insiderzy również byli tego samego zdania. W końcu wiemy, o kogo chodzi i nie, nie jest to Margaret Qualley.

Wspomnianą aktorką jest, rzecz jasna, Elle Fanning. Możemy znać ją m.in. z filmów „Wszystkie Jasne Miejsca”, „Mary Shelley” oraz „Super 8”. Kojima od dawna zaznaczył w swoim podcaście, iż jest wielkim fanem aktorki. Zaskoczenia więc raczej nie ma, ale może pokrótce wyjaśnię, skąd w ogóle wiadomo, o kogo chodzi.

Otóż w trakcie targów PAX Kojima również postanowił teasować swoją nową grę. Pojawiły się tam obrazki z kodem QR, który po zeskanowaniu bezpośrednio przenosi nas do strony studia, na której znajdziemy „odkrytą” twarz aktorki. Wcześniej martwiłem się, iż cała zapowiedź może nie dotyczyć wcale gry wideo. Na szczęście niepotrzebnie, bo z boku obrazka jednoznacznie widać legendarne „A HIDEO KOJIMA GAME”. No dobrze, to już coś. Ale o co może w ogóle chodzić?

Na logikę (i patrząc na logo mostu zwodzonego poniżej) najpewniej zapowiedź dotyczy Death Stranding 2. Już wcześniej uzyskaliśmy informacje, wedle których to kolejna gra uznanego dewelopera. Jej produkcja wynika bezpośrednio z umowy z PlayStation. Przypomnę również, iż Kojima ma rzekomo pracować nad projektem Overdose, który ma być tym razem horrorem. Trochę powątpiewam, czy akurat w tym przypadku może chodzić o tę grę. Kiedy oficjalna zapowiedź tytułu? Strzelam, że na The Game Awards 2022!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie