Serwery Helldivers 2 pękają w szwach. “To szalona wiadomość!”

Helldivers 2
Newsy PC PS5

Helldivers 2 to kolejny przykład gry, która w krótkim czasie zgarnęła ogromną popularność wśród setek tysięcy (a nawet i milionów) graczy. Doszło bowiem do tego, że serwery gry zaczęły nie wytrzymywać natłoku chętnych do zabawy. Twórcy zaczęli wreszcie dawać sobie radę z ich utrzymaniem, dzięki czemu udało się skrócić kolejki do gry i poprawić jej stabilność. Jest to trudne zadanie dla relatywnie niewielkiego studia.

Helldivers 2 – hit, którego premiera przerosła twórców

Co jakiś czas na rynku pojawia się gra, na punkcie której wszyscy dosłownie szaleją. Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o niebotycznych rekordach Lethal Company, a początek 2024 roku upłynął nam pod znakiem sukcesu Palworld, czyli gry w dziwny sposób podobnej do Pokemonów. Teraz nadszedł czas na produkcję, która dla wielu ma coś wspólnego z kultowym w Polsce Kapitanem Bombą. Chodzi oczywiście o Helldivers 2, czyli kosmiczną strzelankę o sianiu demokracji i ton ołowiu.

Gra wyszła na PC i PS5 8 lutego i bardzo szybko przyciągnęła całą masę graczy. Twórcy chyba nie do końca byli przygotowani na tak dużą popularność, co szybko zaczęło być widoczne przez stan serwerów. Wielu graczy musiało czekać w kolejkach przed rozpoczęciem zabawy, a ta niejednokrotnie była przerywana przez różnego rodzaju błędy. Choć sama produkcja jest świetna, to problemy techniczne irytowały. Teraz na szczęście ma być ich znacząco mniej.

Twórcy poinformowali o zwiększeniu pojemności serwerów, które niedawno miały dobić do granicy 800 tysięcy graczy możliwych do obsługiwania w danym momencie. Jak przyznał jeden z twórców, takie liczby to szaleństwo w przypadku studia liczącego zaledwie 100 osób. Ta sytuacja się jednak zmieni — są już prowadzone rekrutacje na dodatkowe stanowiska do pracy nad grą.

A ta otrzyma sporo nowości. Już teraz twórcy pracują nad rzekomo “czymś bardzo fajnym”, co trafi do produkcji już niedługo. Pozostaje nam trzymać kciuki za udany rozwój tej naprawdę świetnej gry. Graliście już? Jakie są wasze wrażenia? Wiemy, że część z was na pewno czeka na wersję na konsole Xbox. Jej losy są jednak niepewne.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie