Helldivers 2 na konsole Xbox? Gracze podejmują kroki, aby móc zagrać w najnowszy hit

helldivers 2 na xbox
Newsy PC PS5 Xbox Series

Helldivers 2 to kooperacyjna strzelanka TPP wydana przed kilkunastoma dniami na PC i PS5. Shooter jest na tyle popularny, że posiadacze Xboksów wystartowali z petycją “Helldivers 2 na Xbox”.

Helldivers 2 zadebiutowało 8 lutego 2024 r. i zrobiło taką furorę, że sprzedało się już mocno ponad milion kopii tejże gry, zaś w najlepszym momencie na Steamie grało w nią ponad 150 tysięcy osób. Produkcja nieustannie bije rekordy popularności sprzedaży, wyprzedzając takie hity jak Counter Strike 2 czy Baldurs Gate 3. Nic więc dziwnego, że tytuł chcieliby ograć także posiadacze konsol Microsoftu. Fani amerykańskiej konsoli stworzyli nawet specjalną petycję pt. “Helldivers 2 na Xbox – fani czekają na emocjonującą kooperację”. Obecnie podpisało ją już ponad 24 000 osób.

Helldivers 2 na Xbox – gracze przygotowali stosowną petycję. Też chcą grać w tytuł od Arrowhead Game

Phil Spencer, CEO Microsoft Gaming, wypowiedział się chwilę temu na temat gry Helldivers 2. Stwierdził, że nieobecność gry na Xboksie, w żaden sposób nie pomaga branży, choć po chwili refleksji dodał, że Xbox podejmuje przecież podobne działania co do ekskluzywności. Fani Xboksa zainspirowani tą wypowiedzią postanowili stworzyć specjalną petycję, której celem jest zwrócenie uwagi Sony, by korporacja ostatecznie zdecydowała się na wydanie hitu także na konsole Microsoftu. Co ciekawe, petycja jest przy okazji apelem o zaprzestanie toczenia konsolowych wojen. “Udostępniając Helldivers 2 graczom Xbox, PlayStation może zrobić odważny krok w kierunku zniesienia barier, które od dawna dzielą społeczność graczy” – czytamy w dokumencie. Petycję możecie podpisać wchodząc pod ten link – klik.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie