Hellblade 2 zaskoczy grafiką. Eksperci zachwyceni silnikiem gry!

Hellblade II wygląda przecudownie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Chociaż gry prezentują niekiedy specyficzny styl graficzny, to mimo różnic możemy je określić jednym mianownikiem — przepiękne. Wszystko wskazuje na to, że do zaszczytnego grona wkrótce dołączy Hellblade 2, czyli nadchodzące dzieło studia Ninja Theory. Za analizę aspektu wizualnego wzięli się eksperci z Digital Foundry. Mamy dla was dobre wieści — produkcja zdoła nas zaskoczyć i to pozytywnie. Będzie to prawdziwa uczta dla oczu.

Grafika w Hellblade 2 robi piorunujące wrażenie

Wielu graczy czeka na nową odsłonę Hellblade i mają ku temu przynajmniej kilka powodów. Jednym jest mroczna, ciekawa historia. Inny to grafika, która wprawi w osłupienie nawet największych growych wyjadaczy.

W sieci pojawiła się analiza oprawy wizualnej gry, która działa na Unreal Engine 5. Silnik został chyba wykorzystany do granic możliwości, bo takiej mieszanki mroku i fotorealizmu jeszcze nie widzieliśmy. Możliwe, że gra na długie lata zabetonuje pierwsze miejsce rankingu “najładniejszych” gier. Zobaczcie sami, jak dobrze to wygląda:

Eksperci z Digital Foundry zwracają również uwagę na genialnie przygotowane animacje. Postać głównej bohaterki porusza się niczym żywcem wyjęta z ekranu i filmu czy serialu. To samo tyczy się ekspresji, nawet ruchu gałek ocznych czy poszczególnych mięśni na twarzy. Wychodzi na to, że w tym aspekcie gra wyznaczy standardy, które dla wielu pozostaną długo nie do osiągnięcia. Ależ to będzie przepiękne doznanie! I w niczym nie przeszkadza 30 klatek na sekundę – serio.

Przypominamy, że premiera Hellblade 2 będzie mieć miejsce już 21 maja 2024 roku na PC i Xbox Series X|S. Co ważne, gra na premierę będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass.

Źródło: Digital Foundry

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie