Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Halo Reach z RTX i bez. Zobaczcie różnice

Na tym materiale wideo możecie zobaczyć, co daje Ray Tracing w przypadku Halo Reach wydanego na PC.

Na kanale Digital Dreams pojawiło się ciekawe wideo, na którym możecie zobaczyć Halo Reach w wersji na PC z włączonym i wyłączonym RTX. Różnice widać gołym okiem. Światło jest bardziej naturalne i pojawia się dynamicznie w miejscach, gdzie wcześniej go nie było widać (chociażby przedstawienie miecza świetlnego).

Niestety Digital Dreams nie pokazało jak opcja Ray Tracing wpływa na wydajność. Szkoda, bo z chęcią zobaczylibyśmy benchmark porównawczy. Wiadomo, że tryb ten potrzebuje sporo zasobów, ale pytanie jest, czy aż tak dużo w przypadku Halo Reach?

Przypomnijmy, że od 3 grudnia dostępne jest na PC Halo: The Master Chief Collection, które zawiera sześć kultowych gier w jednym zestawie. W ramach kolekcji gracze mogą zagrać w: Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, kampania Halo 3: ODST i Halo 4. Serię zoptymalizowano pod kątem gry na PC z użyciem myszy i klawiatury. Gry obsługują natywne ustawienia PC, w tym rozdzielczość do 4K UHD oraz HDR – na to czekali fani.

Master Chief, która stanowi hołd dla tego kultowego bohatera i jego przygód, daje graczom możliwość poznania całej sagi Halo. Począwszy od losów niezwykle odważnej Szlachetnej Szóstki w Halo: Reach po pojawienie się nowego wroga w Halo 4, gry będą ukazywały się w kolejności zgodnej z chronologią wydarzeń. Kompletna saga przygód Master Chiefa będzie obejmowała 68 misji kampanii wchodzących w skład sześciu gier.

W każdej grze dostępne będą nowe mapy do trybu wieloosobowego, tryby i rodzaje rozgrywki tworzące razem zintegrowany, rozrastający się z czasem pakiet do gry wieloosobowej. Pełna kolekcja Master Chief to najbardziej rozbudowana wieloosobowa przygoda z Halo, jaką dotąd stworzono. Znajdziesz w niej ponad 140 map do trybu wieloosobowego (w tym oryginalne mapy z Halo: Combat Evolved) i map do Spartan Ops, a już niedługo odkryjesz nieskończenie wiele sposobów na grę dzięki treściom tworzonym przez społeczność w Kuźni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się