Darmowy multiplayer Halo Infinite przebił rekord na Steam zaledwie 2,5 godziny po premierze

Darmowy multiplayer Halo Infinite przebił rekord na Steam zaledwie 2,5 godziny po premierze
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Mało kto mógł spodziewać się, że beta multi Halo Infinite będzie aż tak popularna. Darmowy komponent stał się najpopularniejszą grą Xbox Game Studios w historii.

Twórcy z 343 Industries mogą już cieszyć się sukcesem premiery wczesnej wersji gry, a niedługo przecież wychodzi całość!

Halo Infinite wielkim sukcesem

Choć nie jestem fanem tego zwrotu, muszę przyznać jednoznacznie i dobitnie – Microsoft właśnie zaorał. Wypuszczona nagle, bez wcześniejszych konkretów beta trybu multiplayer najnowszego Halo okazała się wielkim sukcesem. Na tyle wielkim, że problemy odczuły nawet serwery Steam!

Pozwolę sobie tutaj mówić o premierze darmowego multi, gdyż technicznie rzecz biorąc, progres przeniesiony zostanie do pełnej wersji. Ta zresztą będzie darmowa. Deweloperzy każą wyłącznie płacić za tryb kampanii, którego premierę zaplanowano na 8 grudnia.

Równie niespodziewanie najnowsze Halo Infinite okazało się wielkim sukcesem w skali wszystkich innych gier z Xbox-ów. Maksymalna liczba graczy tytułu wynosi na ten moment 272,586 osób (dzięki SteamDB). Weźmy jednak pod uwagę, że dopiero co była premiera i jeszcze wielu chętnych nie zdążyło przetestować produkcji.

Jak informuje branżowy analityk, Daniem Ahmad, najnowsza pozycja od 343 Industries jest najpopularniejszą grą Xbox Game Studios na Steam w historii. Jest to nie lada osiągnięcie, tym bardziej że rekord udało się przebić zaledwie… 2,5 godziny po premierze.

Multiplayer Halo Infinite, który wystartował [spogląda na zegarek] około 2,5 godziny temu, przekroczył już liczbę 162 tys. jednoczesnych użytkowników na Steamie. To czyni go najbardziej udanym tytułem Xbox Game Studios wszech czasów na Steamie.

Daniem Ahmad na Twitterze

Skoro sama beta przyciągnęła już teraz tylu graczy, ciekawi mnie, jak poradzi sobie jej pełna wersja. A tego zapewne dowiemy się krótko po premierze, którą zaplanowano na 8 grudnia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie