Serwery Steam niemal nie wytrzymały. Winna przedwczesna premiera multi Halo Infinite

Serwery Steam niemal nie wytrzymały. Winna przedwczesna premiera multi Halo Infinite
PC

Niespodziewane wypuszczenie bety oczekiwanego Halo Infinite przełożyło się na bardzo wyraźne problemy na Steam. Pobieranie plików z grą trwało całą wieczność.

Kryzys jednak zażegnano. Mamy nadzieję, że definitywnie.

Halo Infinite powoduje problemy ze Steam

Microsoft zepsuł Steam! A przynajmniej takie wnioski można wysunąć przez to, co działo się w ciągu minionych godzin zaraz po tym, gdy niespodziewanie wylądowała otwarta beta Halo Infinite. Najnowsza pozycja od Microsoftu niemal wysypała serwery platformy.

Nie da się jednak ukryć, że problem był zauważalny praktycznie na całym świecie. Jeżeli próbowaliście niedawno ściągnąć coś ze Steam, zapewne sami dziwiliście się, że Wasze łącze wydaje się zakorkowane. To nie wina dostawcy, ale właśnie serwerów Steam. Platforma Valve doznała intensywnego szoku, gdy setki tysięcy graczy rzuciło się na betę Halo Infinite. I nie ma się czemu dziwić, to w końcu jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku.

“Niespodzianka” od MS dostępna jest także m.in. w Windows Store, ale problemy dotknęły szczególnie użytkowników “pary”. Sam rano zdecydowałem się pobrać pliki z grą, ale dostałem radosną informację, że może to zająć cały dzień. Na szczęście był na to pewien dość prosty sposób – wystarczyło restartować aplikację do skutku. Teraz problem już nie występuje, a przynajmniej internetowe wskaźniki pokazują, że jest już lepiej.

Halo Infinite zadebiutuje 8 grudnia, a tryb multiplayer będzie dostępny dla graczy za darmo. Nic dziwnego, że beta cieszy się aż taką popularnością.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie