Halloween Ends nie zakończy serii? „Jeśli zarobi dużo pieniędzy – zgadnijcie, co się stanie?”

Halloween Ends nie zakończy serii? John Carpenter nie ma złudzeń
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

John Carpenter sugeruje, że franczyza skupiona wokół postaci Michaela Myersa nie musi zakończyć się wraz z filmem Halloween Ends.

Wygląda na to, że nie będziemy musieli jeszcze żegnać się z mordercą siejącym spustoszenie już od 1978 roku. Twórca oryginalnego filmu, John Carpenter, uznał, że wchodzący w tym roku do kin tytuł nie musi zakończyć całej franczyzy – choć ważny jest tu pewien warunek:

„Nie spodziewałem się, że będzie kontynuacja [Halloween z 1978]. Branżą filmową rządzą pieniądze. Halloween zarobiło tyle, że przyszli do mnie jeszcze raz: <<Hej, John, zróbmy kolejny film>>. Gwarantuję wam, że jeśli Halloween Ends zarobi dużo pieniędzy… zgadnijcie, co się stanie? No, zgadujcie”.

– stwierdził Carpenter podczas Pennsylvania’s Steel City Convention.

Twórca oryginalnego Halloween nigdy nie ukrywał, że nie dba zbytnio o to, co dzieje się z wykreowaną przez niego franczyzą. Choć przy kolejnych filmach z serii pracował jako producent, nie zabiegał specjalnie o ich powstanie. Niewykluczone, że w podobny sposób zamierza podejść także do potencjalnej kontynuacji najnowszego filmu.

W obsadzie nowego Halloween pojawią się m.in. Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Will Patton, Kyle Richards, Omar Dorsey oraz James Jude Courtney. Produkcja wejdzie do kin 14 października 2022 roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie