Half-Life: Alyx – nowy gameplay pokazuje, jak działa gra na różnych headsetach VR

Pod koniec listopada w internecie niespodzianie pojawiły się wieści na temat kolejnej odsłony Half-Life’a. Alyx ma być grą do VR, co być może nie jest szczytem marzeń fanów serii, ale za to i tak jest ciekawie. Analitycy z Adam Savage’s Tested sprawdzają tytuł na różnych headsetach.

Pod koniec listopada ni stąd, ni zowąd, w internecie pojawiły się pogłoski, że nowy Half-Life ma być tytułem wykorzystującym technologię wirtualnej rzeczywistości. Wieści szybko zostały potwierdzone przez Valve, które uraczyło graczy garścią szczegółów na temat gry i świetnie wyglądającym, choć dość krótkim, gameplayem.

Teraz dzięki Adam Savage’s Tested możemy obejrzeć na YouTube długie, 30-minutowe nagranie z 3-godzinnych testów produkcji. Zespół grał w tytuł na ośmiu różnych headsetach VR, by ocenić, jak nowy Half-Life wygląda i działa w różnych systemach wirtualnej rzeczywistości, od HTC Vive do Oculus Quest.

Przeprowadzony eksperyment pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu do rozrywki VR. Ważne są tutaj nie tylko aspekty techniczne, co wygoda – gameplay trwa około 15 godzin, więc, jak sugeruje przedstawiciel Adam Savage’s Tested, każdy na pewno będzie chciał wyjść z tego cało, nie łamiąc sobie szyi.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią, akcja Alyx ma zostać umiejscowiona w przerwie pomiędzy Half-Life i Half-Life 2. Tytuł będzie bazować na silniku Source 2. Gracz stawi czoła wyzwaniom liniowej kampanii single-player, w której jako Alyx Vance będziemy walczyć z kosmitami, by uratować ludzkość przed zagładą. Premiera nowej odsłony kultowej serii planowana jest na marzec 2020.

 

 

 

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: