Half-Life: Alyx – twórcy są pewni, że gra doczeka się wersji bez VR, ale to nie będzie miłe doświadczenie

Deweloperzy z Valve są pewni, że Alyx dostanie moda, który przekształci tytuł w wersję bez googli VR – pytaniem nie jest “czy w ogóle”, tylko “kiedy”. Zdaniem twórców, na pewno jednak nie będzie to gra tak dobra, jak jest w wirtualnej rzeczywistości.

Projektant i programista z Valve Robin Walker przewiduje, że fani Half-Life’a za jakiś czas przygotują wydanie Alyx, w które będzie można zagrać za pomocą klawiatury i myszki. W rozmowie z serwisem Polygon deweloper powiedział, że jest pewien, że taka modyfikacja tytułu prędzej czy później powstanie.

“Dużo ludzi w naszym zespole się tego boi, ale jeśli chodzi o mnie – uważam, że nie ma się o co martwić”, powiedział Robin Walker. Bo zdaniem programisty, tytuł w tradycyjnym wydaniu na pewno nie będzie tak dobry, jak jest w wersji na VR.

Według twórcy, mod “na pewno pokaże ludziom, dlaczego zrobiliśmy to w środowisku VR. (…) A jeśli fani zagrają w takie wydanie tytułu i powiedzą, że jest dobre, to mnie to dużo nauczy. Wtedy zdam sobie sprawę, że się myliłem – i że nie zrobiliśmy tego tak dobrze, jak planowaliśmy. A ja bardzo lubię wiedzieć, kiedy coś robię źle”, przyznał Walker.

Half-Life: Alyx zadebiutowało 23 marca. Gra jest bardzo chwalona przez krytyków – przegląd pierwszych opinii na jej temat znajdziecie tutaj.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.