Najczęściej ogrywana gra na Steam Deck w 2023 roku. Wynik was zaskoczy

Steam Deck
Newsy PC

Jaka jest najlepsza konsola do gier? To trudne pytanie, ale na pewno jednym z najlepszych urządzeń na rynku jest obecnie Steam Deck. Sprzęt od Valve pozwala na uruchomienie całej masy świetnych gier… Tylko pytanie, która z nich jest najlepsza? Właśnie ukazał się ranking popularności i poznaliśmy tytuł, który był przez graczy najchętniej ogrywaną produkcją na tym urządzeniu.

Steam Deck i najchętniej uruchamiana gra

Niedawno informowaliśmy was o liczbie gier, która jest dostępna na konsoli Steam Deck. Liczba tytułów z pozytywną weryfikacją i tych grywalnych jest doprawdy ogromna — to już ponad 14 tysięcy produkcji, w które możemy zagrać bez przeszkód. Taki wynik robi wrażenie, prawda? No dobra, ale skoro jest aż tyle tych gier, to, w które z nich naprawdę warto pograć? Z pomocą przychodzi nam opublikowany niedawno ranking.

Dowiedzieliśmy się bowiem, które gry były najpopularniejsze w 2023 roku wśród posiadaczy konsoli od Valve. Wynik może was nieco zaskoczyć, bo nie była to żadna strzelanka czy tytuł zręcznościowy. Mobilni gracze najchętniej uruchamiali Baldur’s Gate 3 i to w tej produkcji spędzili najwięcej czasu. Jak prezentuje się topowa dziesiątka? Oto lista:

  1. Baldur’s Gate 3
  2. Vampire Survivors
  3. Dave the Diver
  4. Hogwarts Legacy
  5. Elden Ring
  6. Palworld
  7. Cyberpunk 2077
  8. Grand Theft Auto 5
  9. Stardew Valley
  10. Red Dead Redemption 2

Nie zabrakło świetnych “mniejszych” gier, jak choćby Dave the Diver, ale i ogromnych, epickich produkcji. Mobilni gracze lubią odpalać na Decku Elden Ring czy rodzimego Cyberpunka 2077. Każda z tych gier działa na platformie Valve świetnie, a społeczność graczy przygotowała wiele gotowych ustawień graficznych do wyboru. Jeżeli szukaliście nowej konsoli do gier, to mamy mocnego kandydata.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie