Jak mógłby wyglądać remake Half-Life 2? Jeden z fanów postanowił to sprawdzić

Half-Life 2 fanowski remake
PC

Half-Life 2 zasługuje na remake albo kontynuację. Choć raczej szybko się tego doczekamy, jeden z fanów odświeżył znany poziom z oryginału na nowym silniku.

Pamiętam, jakie wrażenie robiła ta sekcja przy okazji premiery gry.

Half-Life 2 na UNIGINE 2

Też tęsknicie za serią Half-Life? No, to może dość głupie pytanie zważywszy na to, co dzieje się wokół trzeciej części, która być może gdzieś tam powstaje. Osobiście zadowoliłbym się nawet odświeżeniem drugiej części. Szczególnie jeżeli miałoby ono wyglądać tak, jak pokazał to jeden z fanów.

Wykorzystał on silnik UNIGINE 2 Engine (o którym, mówiąc szczerze, nigdy nie słyszałem) i odtworzył znany etap z oryginału. Świetny i klimatyczny poziom rozgrywający się w jednym z bloków mieszkalnych City-17 wygląda jeszcze lepiej w nowej wersji. Zobaczcie sami:

Na uwagę zasługuje nie tylko grafika – fan postarał się, aby jego dzieło było jak najbliższe oryginałowi. Dlatego też wykorzystał klasyczne dźwięki i modele. Zadbał nawet o spory stopień interakcji z różnymi obiektami. Do stworzenia świetnego dema wykorzystał Blendera, Substance Painter oraz zasoby Quixel Megascans.

Niestety, ten świetnie zapowiadający się fanowski projekt nie doczeka się rozwinięcia ani nawet możliwości pobrania. Jego autor wykorzysta go wyłącznie w swoim CV. Na całe szczęście możemy jednak obejrzeć krótki filmik, po którym naraz poczujemy nostalgię i chęć odświeżenia sobie klasyka.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie