Half-Life 2 dostanie największego patcha od lat. Wiemy, co szykuje Valve

Half-Life 2 - żołnierz
PC

Half-Life 2 wkrótce otrzyma fanowski (choć zaakceptowany przez Valve) remaster, ale przed tym grę czeka jeszcze spora aktualizacja od samych twórców.

Informator słynący ze swoich przecieków informacji na temat gier Valve opublikował nowy film, w którym zdradza sekrety nadchodzącego patcha. Tyler McVicker ma dobre wieści dla graczy posiadających monitory 21:9 oraz planujących zakup Steam Decka.

Do gry trafi wsparcie technologii Vulkan. Jej wprowadzenie ma na celu zwiększenie kompatybilności z systemami bazującymi na Linuxie. Takim systemem jest chociażby SteamOS, na którym działa Steam Deck. Valve dba więc, aby legendarny tytuł działał bez problemu na nadchodzącym przenośnym PeCecie. Podobną aktualizację otrzymał w lutym Portal 2.

To jednak nie koniec zmian w Half-Life 2. W grze rozbudowany zostanie także suwak dostosowania FOV, którego maksymalna wartość będzie wynosić 110. Dodatkowo Valve pozwoli na dostosowanie interfejsu gry. Obie zmiany przysłużą się nie tylko Steam Deckowi, ale też posiadaczom monitorów 21:9.

Nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi do graczy, ale raczej niezbyt prędko. Tyler McVicker twierdzi, że wprowadza ona do gry pewne błędy, których Valve jeszcze nie wyeliminowało. Patch może być odległy nawet o parę tygodni.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie