GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana. Będzie kampania fabularna, DLC i cross-play

Zapraszamy na zwiastun i gameplay.

Zapowiedź GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana już za nami, więc pora na kolejne konkrety odnośnie produkcji. Studio CD Projekt RED przedstawiło zwiastun tytułu, który choć w większości nie skupia się na samej grze, to pod koniec daje nam malutki wgląd w rozgrywkę. Zaraz pod nim znajdziecie jednak prawdziwy konkret, czyli gameplay!


Polski deweloper opublikował również FAQ do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, z którego dowiedzieliśmy się m.in. że odpalając produkcję połączenie z internetem będzie wymagane do dokonywania transakcji w grze oraz pobrania kampanii dla jednego gracza (jak tylko obie opcje zostaną udostępnione).

Zatem na zwykłym rozkładaniu kart się nie skończy i będzie fabuła! Za część fabularną i tryb dla jednego gracza odpowiada ten sam zespół, który stworzył grę Wiedźmin 3: Dziki Gon – zaznaczono w sesji FAQ.

Polskie studio tłumaczy również, że GWINT to w pełni samodzielny tytuł, zatem znajomość serii gier studia CD PROJEKT RED oraz książek Andrzeja Sapkowskiego nie będzie wymagana. Jeśli chodzi o pudełkowe wydanie gry, to w chwili obecnej nie ma takich planów.

Z innych szczegółów warto dodać, że GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pozwala na cross-play między konsolą Xbox One i komputerem PC. Deweloper rozważa również opcję cross-buy, lecz póki co nic nie jest przesądzone.

Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 3, tak i nadchodząca karcianka będzie wspierana po premierze, otrzymując DLC. Dostaniemy nowe karty, mechaniki, wspomnianą kampanię dla jednego gracza, a także nowe wersje językowe i tryby gry.

Na koniec przypominamy, że zamknięta beta GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana dostępna będzie na konsolę Xbox One i komputery PC we wrześniu 2016. W późniejszym terminie testy wystartują również na PlayStation 4. Kiedy premiera? Za wcześnie, by mówić o terminach.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

79 Shares
Share79
+1
Tweet