GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana oficjalnie! Oto szczegóły

Zapowiedź od CD Projekt RED.

Na początek zaznaczmy, że już dzisiaj można się zapisywać do zamkniętych testów beta tytułu, które sa zaplanowane na PC oraz XOne. Zainteresowanych zapraszamy na tę stronę. Paweł Burza z CD Projekt RED tłumaczy natomiast na wiedźmińskim forum, z czym to się je: GWINT to dynamiczne, pełne intryg karciane starcia potężnych armii znanych ze świata Wiedźmina. W grze o zwycięstwie decyduje nie tylko szczęście, ale przede wszystkim umiejętności gracza: intuicja, improwizacja i taktyczne konstruowanie własnej talii. W czasie trzech rund, dowodzący stającymi naprzeciw siebie armiami mają do dyspozycji potężnych bohaterów, mistyczne zaklęcia i umiejętności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa.

– Setki maili, telefonów, postów na forach i ponad 40 różnych wersji gry stworzonych przez społeczność – nie było innego wyjścia, GWINT musiał powstać – mówi Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT.

– Po premierze Dzikiego Gonu rozpoczęliśmy pracę nad GWINTEM; pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. Efektem jest karcianka, którą właśnie zapowiedzieliśmy – GWINT zdecydowanie inny niż ten, który znacie z Dzikiego Gonu, przede wszystkim dostosowany do gry w sieci, ale też niesamowicie dopracowany graficznie – dodaje Iwiński. 

We wrześniu odpalamy darmową betę. Jeśli graliście wcześniej w GWINTA to chyba nie muszę Was przekonywać. Jeśli nie graliście, nie ma lepszego momentu, aby zacząć – powiedzcie nam co się Wam podoba, a co nie; dajcie nam znać co zmienić i co ulepszyć. Robimy tę grę dla Was, więc stwórzmy ją wspólnie! – kończy swoją wypowiedź współzałożyciel CD PROJEKT.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana będzie dostępny na Xbox One, PlayStation 4 oraz na PC. Tytuł jest free to play, lecz z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: