Seria Guitar Hero powraca? Activision może to rozważać

Guitar Hero
Newsy Rozrywka

Tęskniliście za serią Guitar Hero? W takim razie mamy dla was bardzo dobre wieści. Okazuje się, że Activision może dość realnie zastanawiać się nad wskrzeszeniem niegdyś kultowej marki gier dla domorosłych muzyków z plastikowymi instrumentami. Na rynku jest nisza, a muzyka jest przecież ponadczasowa. Czy plotki się potwierdzą?

Nowe Guitar Hero w drodze?

70 miliardów dolarów i wielkie przejęcie sfinalizowane przez Microsoft może sprawić, że do żywych wrócą znane serie gier. W niedawnym wywiadzie CEO Activision Blizzard, czyli Bobby Kotick przyznał, że nowe rozdanie dale firmie ogromne możliwości. Zaplecze Microsoftu, w tym uczenie się maszynowe i całe zasoby związane ze sztuczną inteligencją mogą pomóc w tworzeniu nowych gier. Wspomniał również m.in. o wykorzystaniu narzędzi do stworzenia nowej odsłony Guitar Hero.

Oczywiście brak w tym momencie konkretnych zapowiedzi, jednak takie słowa z ust samego CEO jasno wskazują, że coś jest na rzeczy. Ostatnia odsłona serii swoją premierę miała w 2015 roku, a od tego czasu nastała cisza. Czy fani są już gotowi na powrót uwielbianej marki? Gry muzyczne mocno się w ostatnich latach zmieniły, ale segment ten nadal ma duży potencjał imprezowy. Wraz z istnieniem takich konsol jak np. Nintendo Switch populacja graczy bawiących się przed jednym telewizorem znacznie wzrosła.

Ciekawym może być sposób wykorzystania sztucznej inteligencji w tworzeniu gry, o którym wspomniał Kotick. Proceduralnie generowane utwory może nie będą czymś najbardziej interesującym, ale kto wie — może doczekamy się wykorzystywania innego rodzaju instrumentów, niż tylko te obsługujące kilka podstawowych klawiszy? Rocksmith pokazał, że nawet prawdziwa gitara elektryczna lub bass mogą być kontrolerem w grze wideo.

Warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne doniesienia z obozu Microsoftu i Activision Blizzard. Kto wie, może czeka nas wysyp nie tylko przywracanych marek, ale i zupełnie nowego podejścia w produkcji gier, które swego czasu gościły na milionach konsol i pecetów na całym świecie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie