Call of Duty, Diablo i inne gry Activision w Xbox Game Pass. Wiemy, kiedy

Xbox Game Pass - wiemy kiedy do usługi trafią gry Activision Blizzard
Newsy PC Xbox Series XOne

Saga przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może dobiegać końca. Wiemy już, kiedy pierwsze tytuły firmy trafią na Xbox Game Pass.

Długa historia prób przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wydaje się powoli kończyć. Oczekuje się, że finalizacja gigantycznej, opiewającej na blisko 69 mln dolarów transakcji odbędzie się już w przyszłym tygodniu. To dobra wiadomość nie tylko dla posiadaczy Xboksa, którzy uwielbiają gry tego producenta, ale przede wszystkim genialne wieści dla subskrybentów Xbox Game Pass.

Microsoft już wcześniej obiecywał, że wraz z końcem przejęcia, zacznie “oferować jak najwięcej gier Activision Blizzard w ramach XGP i PC Game Pass, zarówno nowych tytułów, jak i gier z niesamowitego katalogu Activision Blizzard.” Brzmi dobrze, ale kiedy możemy się spodziewać pierwszych premier? Jak się okazuje – nie tak prędko.

Call of Duty i inne pozycje Activision Blizzard w Xbox Game Pass – ale kiedy?

Już wcześniej pojawiły się sugestie, zgodnie z którymi Call of Duty może zacząć debiutować w XGP już niedługo. Teraz, jak napisało samo Activision Blizzard na Twitterze, okazuje się, że mowa raczej o 2024 roku.

Chociaż nie planujemy wprowadzenia Modern Warfare III lub Diablo IV do Game Pass w tym roku, po sfinalizowaniu transakcji spodziewamy się rozpocząć współpracę z Xbox, aby udostępnić nasze tytuły większej liczbie graczy na całym świecie. Przewidujemy, że zaczniemy dodawać gry do Game Pass w przyszłym roku.

czytamy we wpisie

Więcej szczegółów nie znamy. Zgaduję, że gry dodawane będą cyklicznie, być może począwszy od starszych tytułów. Dlatego też jeżeli bardzo czekacie na Modern Warfare III do ogrania w XGP, zapewne lepiej, abyście uzbroili się w cierpliwość.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie