Rockstar: Te zarzuty są absurdalne, będziemy się bronić

Szykuje się kolejna batalia w sądzie.

GTA: Vice City to naprawdę świetna gra, która ma już na karku piętnaście lat. Zaskoczeniem jest wobec tego zarzut firmy Psychic Readers Network, która oskarża dewelopera o naruszenie praw autorskich.

Cała sprawa w ogólnym zarysie prezentuje się następująco: Psychic Readers Network uważa, że deweloper wzbogacił się niejako jej kosztem. W GTA: Vice City mieliśmy bowiem gang Haitańczyków, na którego czele stała przywódczyni Auntie Poulet, pod którą głos podkładała Youree Dell Cleomili Harris. Ta sama osoba była już wcześniej znana z roli wróżki Miss Cleo w jednym z programów sieci telewizyjnej Psychic Readers Network. Oskarżyciel podkreśla, że na wypromowanie Miss Cleo wydał około 100 mln dolarów, podczas gdy GTA: Vice City przyniosło zysk 500 mln dolarów i wciąż może generować zyski, ponieważ jest dostępne do kupienia.

Psychic Readers Network uważa, że wizerunek Auntie Poulet był specjalnie zbliżony do Miss Cleo, co miało wygenerować GTA: Vice City większe zyski. Firma uważa, że doszło do naruszenia praw autorskich.

Co na to Rockstar? Deweloper wydaje zdawkowy komunikat: Zarzuty są całkowicie bezpodstawne i absurdalne. Będziemy aktywnie bronić się w tej sprawie.

Warto zaznaczyć, że Youree Dell Cleomili Harris zmarła w zeszłym roku, dlatego być może oskarżenie padło dopiero teraz, po piętnastu latach od premiery GTA: Vice City.

GTA: Vice City

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: