Nintendo Switch Lite - z uruchomionym GTA Vice City

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

GTA Vice City na Switchu. Fani zrobili to szybciej niż Rockstar

Grupa programistów zajęła się stworzeniem fanowskiego portu GTA Vice City na konsolę Nintendo Switch. Gra możliwa jest do uruchomienia jedynie na przerobionej wersji konsoli.

Na ten moment Rockstar Games nie wydało na „hybrydówce” Nintendo żadnej części serii Grand Theft Auto. W związku z tym kilku internautów postanowiło przeportować GTA Vice City na Pstryczka. Jak się to im udało?

Trzeba było użyć do tego inżynierii wstecznej przy odtwarzaniu kodu gry, ale jak widać po tym wideo, cały trud opłacał się. Jedynym mankamentem w mojej opinii jest kilkuminutowy czas ładowania. Szkoda, że na ten moment nie znamy żadnych, oficjalnych informacji o przygotowywaniu przez oryginalnego wydawcę właśnie portu na Switcha. Konsola świetnie nadawałaby się do wskrzeszenia tego hitu sprzed lat.

Bardzo możliwe, że za niedługo omawiany w artykule projekt zostanie usunięty z sieci w związku z naruszeniem praw autorskich. Na ten moment pliki gry oraz instrukcja dostępne są na GitHubie, jednakże spodziewam się, że Rockstar Games nie spodoba się dystrybucja ich produkcji bez wyrażenia na to zgody.

Cóż, tego typu fanowskie twory bardzo często kończą swój żywot niedługo po ich premierze. Niektórym jednak udaje się obejść prawo, stosując wymyślne sztuczki. Jeszcze niedawno pisaliśmy o odtworzeniu Golden Eye w Far Cry 5. Choć wcześniej Ubisoft ściągnął projekt z trybu Arcade, to niedługo później ponownie tam trafił. W jaki sposób? Więcej o tym przeczytacie w tym artykule.

[Źródło: Wccftech]

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się