Golden Eye 007 - grafika z okładki gry z bohaterami, wybuchami i pojazdami lotniczymi

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Ubisoft usunął GoldenEye z Far Cry 5, ale fan sobie z tym poradził

Twórca odświeżonych map z GoldenEye 64 znalazł sposób, by ponownie jego projekt mógł znaleźć się na serwerach trybu Arcade w Far Cry 5.

Jak informuje DSOGaming, twórczość użytkownika Krollywood ponownie jest dostępna do pobrania. Stworzył on w ostatnim czasie odświeżoną wersję map z kultowego już GoldenEye 007 z wersji na Nintendo 64. Niestety, ze względu na naruszenie praw autorskich Ubisoft postanowił zablokować poprzednie wersje map. Jak się okazuje, ich autor wpadł na prosty pomysł, aby temu zaradzić.

Wystarczyło jedynie zmienić nazwę projektu na GoldenCry, a z samych plików usunąć wszelkie nawiązania do Jamesa Bonda. W związku z tym w chwili pisania tego artykułu każdy posiadacz Far Cry 5 może nacieszyć się ponownie fanowskim remake’iem GoldenEye 64.

Zachęcamy do pobrania plików map na swoje dyski jak najszybciej, jak to tylko będzie możliwe. Bardzo możliwe, że Ubisoft znajdzie kolejny powód, aby ponownie zablokować twórczość autortwa Krellywood. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

Warto zaznaczyć, że podobne sytuacje zdarzają się praktycznie w każdej produkcji, która oferuje zaawansowany edytor map. Niejednokrotnie w sieci można było usłyszeć o usunięciu poziomów z np. Dreams. Społeczność tej gry zdążyła od premiery tego tytułu odtworzyć naprawdę wiele hitów. Niejeden raz jednak te musiały zostać usunięte z powodu łamania praw autorskich.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się