Twórcy gier korzystają z ogłoszenia zwiastuna GTA VI. „Podróbki” zalały internet

GTA VI - inni twórcy gier naśmiewają się z zapowiedzi zwiastuna
Newsy PC PS5 Xbox Series

GTA VI już jutro otrzyma obiecany zwiastun. Inni twórcy gier zauważyli ruch związany z ogłoszeniem, więc korzystają z pomysłu i robią podobne rzeczy.

Gdy Rockstar zapowiedział tak naprawdę zapowiedź gry, czyli datę premiery pierwszego zwiastuna GTA VI, internet zadrżał. Niewinne z pozoru ogłoszenie okazało się najważniejszym gamingowym tweetem w historii Twittera. Nie uszło to uwadze innych producentów, którzy w swój sposób „naśmiewają się” z ogłoszenia. Czasami bywa zabawnie, czasami nieco żenująco, ale skoro śmieją się oni – pośmiejmy się i my!

Zapowiedź zapowiedzi GTA VI w formie memów

Zapowiedź zwiastuna odbiła się szerokim echem w internecie. Inni deweloperzy szybko zrozumieli, że w jednym tweecie drzemie ogromny „memiczny” potencjał. Pierwsi, którzy z niego skorzystali – co akurat nie jest zaskakujące – to twórcy Fall Guys. Wykorzystali estetykę wpisu Rockstara, wraz z paletą przykuwających wzrok kolorów i oszczędnego fontu, aby zapowiedzieć własny zwiastun.

Trend wtedy się rozpoczął na dobre i szybko podłapali go inni deweloperzy. Swoje trzy grosze do popularności wpisu Rockstara dorzucali także twórcy Call of Duty Warzone czy Halo Infinite. Co ciekawe, to wszystko ma sens, bo jest grudzień, więc w wielu popularnych tytułach rozpoczynają się nowe sezony, aktualizacje i tak dalej.

Kto w tym wyścigu wygra? Wiadomo, że Rockstar, który rozbił bank już samą zapowiedzią. Teraz byle do jutra, aby przekonać się, czy naprawdę było warto na to tyle czekać!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie