Data premiery GTA VI. Take-Two sugeruje przybliżony termin

GTA VI zostało wewnętrznie przesunięte - twierdzi Take-Two
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nowe informacje związane ze spotkaniem z inwestorami wskazują na nieco opóźniony debiut GTA VI. O ile tylko czytanie między wierszami ma sens.

Wczoraj Rockstar Games dokonał czegoś, na co miliony graczy czekały na całym świecie – oficjalnie potwierdził GTA VI. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że gra dostanie pierwszy materiał wideo i to na początku przyszłego miesiąca. W tym wszystkim nadal nie zdradzono choćby strzępka informacji na temat samej produkcji. Gracze nie mogą doczekać się debiutu, ale ten może nadejść nieznacznie później, niż oczekiwano.

Jakiś czas temu w raportach i prognozach finansowych Take-Two pojawiała się bardzo ważna data – rok fiskalny 2025. Wtedy też firma spodziewa się przychodów na poziomie około 8 mld dolarów. To naprawdę sporo, co wywołało wrażenie, że wtedy też zaplanowana jest premiera GTA VI. Jaka inna marka firmy miałaby przynieść im aż tak wyraźny skok w dochodach?

GTA VI nieznacznie przesunięte?

Na niedawnym spotkaniu finansowym Strauss Zelnick, CEO Take-Two, znów poruszył ten temat. Został ponownie zapytany o prognozowane przychody, a z jego słów da się wyczytać „nieznaczne” przesunięcie prognoz w stosunku do poprzednich. Nadal prognozuje się 8 mld dolarów przychodu, lecz trzeba czekać do wiosny, aby każdy mógł zobaczyć plan wydawniczy, na jakim się opierają. Teoretycznie więc może to oznaczać wewnętrzną, lecz nieznaczną obsuwę GTA VI (które nadal ma szansę na premierę w roku fiskalnym 2025) albo… coś innego.

Co dokładnie? Otóż mimo obniżeń wytycznych, nie ma mowy o różnicy wielkości nowego Grand Theft Auto. Teoretycznie więc premiera gry nadal może być planowana na końcówkę 2024 lub początek 2025 roku. Także to tak naprawdę wewnętrzna obsuwa na poziomie maksymalnie kilku miesięcy. Istnieje więc szansa, że grudniowy zwiastun zwieńczy okres premiery. Nie spodziewałbym się raczej konkretnego dnia, ale na pewno rok lub nawet możliwą porę roku. Zgodnie z przypuszczeniami Take-Two, w roku fiskalnym 2025 jest jesień i zima 2024. I w ten okres debiutu najwcześniej celować mogą twórcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie