GTA VI logo na tle wesołego miasteczka

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Premiera GTA VI. Gracze upatrują terminu wydania gry w raporcie Take-Two

Wydawca serii Grand Theft Auto opublikował raport finansowy. Według niego wynika, że Take-Two spodziewa się w nadchodzącym czasie kolejnych, rekordowych przychodów z powodu wielu zaplanowanych produkcji. W związku z tym gracze od razu zaczęli spekulować na temat premiery GTA VI.

W ostatnim czasie doszło do spotkania wspomnianej wyżej firmy z akcjonariuszami, aby zapoznać się z zeszłorocznymi wynikami finansowymi. Przedstawiono na nim również plany wydawnicze na nadchodzące lata. Między innymi w do końca marca 2022 roku ma wyjść 21 gier z logo giganta na okładce. Gracze od razu zaczęli się tym sugerować, myśląc jednocześnie o premierze GTA VI.

Niestety, musimy ich rozczarować, bowiem taki scenariusz jest praktycznie nierealny. Take-Two postanowiło w tym czasie wydać 4 spore produkcje, z czego 2 są kontynuacjami istniejących franczyz. Tymi dwoma tytułami jest WWE 2k22 i nowe NBA 2k, dlatego nie jest możliwym, by była tutaj mowa o kolejnym GTA.

Drugim na to argumentem jest listopadowa premiera „piątki” na konsolach obecnej generacji. Wydanie portu i kolejnej odsłony koło siebie byłoby po prostu finansowym strzałem w stopę. Zdecydowanie lepszą opcją byłoby odczekanie przynajmniej kilku/kilkunastu miesięcy z przynajmniej samą zapowiedzią szóstej części.

Bardzo mi przykro, że mogliśmy niektórych z Was rozczarować powyższymi akapitami. Mimo to, jest spora szansa, że już w 2023 lub 2024 zagramy w GTA VI, ponieważ na tamte lata TT zapowiedziało już 19 pozycji na planie wydawniczych. Czyżby nadzieja była na premierę wtedy? Czas pokaże.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się