Cóż za „zaskoczenie”. Potwierdzono, kiedy na pewno nie ukaże się GTA VI

GTA VI z wielkim powrotem kultowej broni? Pierwszy raz od 14 lat
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W lutym oficjalnie potwierdzono, że GTA VI znajduje się w produkcji i powoli zmierza do graczy. Daty premiery nadal brak, ale Take-Two potwierdziło, kiedy na pewno nie powinniśmy spodziewać się szóstego Grand Theft Auto.

Firma ogłosiła swój katalog wydawniczy na resztę bieżącego roku – zauważa GamesIndustry.biz. Należące do Take-Two 2K wypuści w najbliższych miesiącach The Quarry, Marvel’s Midnight Suns i produkcje sportowe od 2K Sports. Możemy więc z całą pewnością stwierdzić, że szóste GTA nie zadebiutuje w tym roku… tak, niektórzy naprawdę w to wierzyli.

Samo wspomniane potwierdzenie, że nowe GTA znajduje się w produkcji to mały gest, który mocno działa na wyobraźnie. Bardzo możliwe, że Rockstar Games wkrótce podzieli się kolejnymi informacjami na temat gry, jednak zdecydowanie nie spodziewałbym się premiery w ciągu kilku czy nawet kilkunastu miesięcy – to za mało czasu na kampanię marketingową dla tak ogromnej produkcji.

Take-Two jakiś czas temu potwierdziło, że nie sprawuje pieczy nad marketingiem GTA VI. Pełną kontrolę nad ogłoszeniami miało przejąć Rockstar Games, które twierdzi, że opowie o grze, kiedy tylko firma będzie na to gotowa. Może to nastąpić za pół roku, ale może też za rok lub nawet później. Nikt nie wie, kiedy należy spodziewać się wyczekiwanej prezentacji gry.

Nie dziwi mnie brak pośpiechu Rockstar Games. Jak często wspominają przedstawiciele firmy, studio z każdym projektem stara się podnosić poprzeczkę jakości w segmencie gier z otwartym światem – oczekiwania są ogromne, więc i proces produkcji gry zajmuje sporo czasu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie