GTA VI nie wyjdzie na PlayStation, Xbox i PC jednocześnie. Spora grupa graczy ma być zasmucona

GTA VI nie wyjdzie na PlayStation, Xbox i PC jednocześnie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wygląda na to, że Rockstar Games zamierza kontynuować tradycję opóźniania premiery gier na PC. GTA VI nie wyjdzie jednocześnie.

Plotek i teorii o GTA VI przybywa w ostatnim czasie w hurtowych ilościach. Niektóre z nich okazują się fejkami, które bardzo łatwo jest wyłapać od samego początku. Inne, jak choćby nowe wieści, pochodzą od potencjalnie wiarygodnych insiderów. Ja jednak nie radzę ufać w to wszystko, póki nie ma oficjalnego potwierdzenia.

GTA VI nie dla PC (na razie)

Jak na razie zapowiedzi nie było, ale znany informator serii Grand Theft Auto uważa, że nowa część nie wyjdzie jednocześnie na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC. Zgodnie z tradycją Rockstara, gracze na PC muszą szykować się na dłuższe czekanie. Wydawać by się mogło, że po tylu latach, w końcu dostaniemy jednoczesną premierę, a nie czasowy konsolowy exclusive.

Mimo wszystko na gtaforums pojawiła się ciekawa ankieta – pytają w niej graczy, czy zamierzają grać w nowe GTA na premierę na PC, czy na konsolach. Jak na razie zdecydowaną przewagę ma wybór PC. Niestety, najpewniej będą oni wszyscy musieli zaczekać dłużej, bo tytuł, wedle słów Teza2, nie wyjdzie na tę platformę od razu. Rockstar Games ponoć zamierza wziąć sobie dodatkowy czas na dopracowanie tej wersji gry.

Nie wiemy, o jak długim oczekiwaniu mowa, ale być może nawet to kwestia roku, jak w przypadku poprzednich premier studia. Te, choć PeCetowcy czekali dłużej, wciąż pozostawiały wiele do życzenia pod kątem optymalizacji na premierę (patrz: Red Dead Redemption 2 i GTA IV). Jeśli jednak faktycznie ma przełożyć się to na optymalizację, nie widzę przeszkód.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie