Nowa oferta pracy Rockstar przybliża datę premiery GTA VI

GTA VI - oto dokładna data premiery gry | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

GTA VI może ukazać się nieco szybciej, niż myślimy. W sieci pojawiła się nowa oferta pracy tłumacza na język rosyjski. Maksymalnie 12 miesięcy do premiery?

Gracze łączą ze sobą kropki, ale warto podkreślić, że nie są to niczym potwierdzone informacje. Mimo wszystko potencjalnie mogą wręcz sugerować możliwą datę premiery oczekiwanego megahitu.

GTA VI w ciągu 12 miesięcy

Jak zauważyli gracze na Reddicie, w sieci pojawiła się nowa oferta pracy związana z tłumaczeniem nowej gry Rockstar Games na język rosyjski. Jak zapewne nawet nie trzeba się domyślać, tą nową grą jest oczywiście GTA VI. Wielce oczekiwana pozycja, zgodnie z nowymi informacjami, mogłaby zadebiutować na początku 2025 roku. Wcześniej analitycy przypuszczali, że nie stanie się to w pierwszej połowie następnego roku.

Teraz jednak źródłem pogłosek jest sam Rockstar, który szuka specjalistów na stanowisko testerów lokalizacji gry. Sama umowa ma zostać podpisana jedynie na 12 miesięcy, co oznacza, że tylko na tyle czasu pracownik jest poszukiwany. Kandydat będzie musiał “przeprowadzać kontrolę jakości lokalizacji w celu zapewnienia jak najwyższej jakości produktu końcowego”. I tu kluczową informacją jest wspomnienie o “produkcie końcowym”.

Sugeruje to, że tester pracować ma nad wersją przeznaczoną na rynek, czyli mniej więcej gotową do debiutu. Skoro poszukują do pracy na 12 miesięcy, może to oznaczać, że właśnie w ciągu roku nowe GTA trafi na rynek. Oznaczałoby to debiut do kwietnia 2025 roku. Oczywiście równie dobrze wydawca może czekać na najlepszy moment na debiut, ale nie wydaje się prawdopodobne, aby Take-Two chciało czekać wiele miesięcy z premierą.

W sieci już wcześniej przypuszczano, że GTA VI zadebiutuje w okresie premiery PS5 Pro lub też niedługo po niej. Co więcej, ostatnio pracownicy Rockstara zostali poproszeni o powrót do biur. Może to oznaczać, że produkcja jest na ostatniej prostej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie