GTA VI musi poczekać. Wyciekły informacje na temat “nowego” GTA V

Podczas gdy gracze oczekują choćby najdrobniejszego potwierdzenia GTA VI, popularna sieć Amazon wrzuca na swoją stronę wydanie GTA V: Premium Edition. 

Grand Theft Auto V nadal sprzedaje się rewelacyjnie pomimo faktu, że ma już swoje lata na karku. Wszystko kręci się wokół sieciowego trybu GTA Online, wciąż wspieranego przez Rockstar. Nie ma w zasadzie miesiąca, by do gry nie trafiło kilka drobnych nowości.

GTA VI – premiera na pewno nie nastąpi zbyt szybko

Zanim Rockstar przejdzie do mówienia o kolejnej części serii Grand Theft Auto, stara się wycisnąć z obecnego GTA V jak najwięcej. Tylko w zeszłym roku po grę sięgnęło kolejne 10 milionów graczy, co podbiło ogólny wynik sprzedaży GTA V do ponad 90 milionów egzemplarzy. Czyżby po obecnym roku pękło 100 milionów?

Na niemieckiej stronie Amazon przez pewien czas widniał produkt Grand Theft Auto V – Premium Edition. Cena takiego wydania została ustalona na 69,95 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 290 zł. Jak zatem widać, cena jest naprawdę wysoka, porównywalna z największymi nowościami. A przecież to tytuł, który pojawił się pierwotnie na rynku w 2013 roku…

Data premiery GTA V: Premium Edition

Amazon podał nie tylko cenę, lecz określił również precyzyjnie datę premiery wydania Premium GTA V. Nowa edycja miałaby wylądować w sklepach już niedługo – 23 marca 2018 roku. Oczywiście traktujcie wszystko z rezerwą, ponieważ nie są to oficjalne informacje.

Jako platformy docelowe podano PlayStation 4 oraz Xbox One, zatem możliwe (choć to tylko nasze domysły), że deweloper szykuje specjalną wersję gry z okazji wsparcia dla PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X. Jest to oczywiście jedna z możliwości. GTA V Premium może być równie dobrze kolejną edycją zawierającą kredyty do GTA Online.

Ciekawe też, czy taka edycja mogłaby się pojawić na Nintendo Switch? Byłaby to na pewno niezła niespodzianka i kolejna platforma, która podbiłaby sprzedaż GTA V. I jak tu w ogóle myśleć o szybkim nadejściu GTA VI?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.