GTA V bije rekord, a podejście graczy do mikropłatności odbije się na grach od Rockstar

Take-Two chwali się rekordem GTA V oraz przedstawia swoje podejście do mikropłatności w przyszłych grach.

Podczas konferencji dla inwestorów Strauss Zelnick, prezes Take-Two, odniósł się nie tylko do kwestii przesuwania daty premiery Red Dead Redemption 2, o czym pisaliśmy w tej wiadomości, lecz wspomniał również, że Grand Theft Auto V rozeszło się od swojej premiery w 2013 roku w nakładzie przekraczającym 90 milionów egzemplarzy, co stanowi najlepszy wynik w historii gier formatu AAA.

Świetnie radzi sobie oczywiście GTA Online. Sieciowy tryb do GTA V wygenerował w okresie świątecznym 2017 roku rekordowe przychody z mikropłatności. Nic zatem dziwnego, że Rockstar nadal będzie wspierać GTA Online licznymi dodatkami, co niestety średnio wróży szybkie ogłoszenie GTA VI.

Skoro mikropłatności tak nabijają kasę, to oczywiście Take-Two zamierza wykorzystać je w każdej z nadchodzących gier, w tym również w Red Dead Redemption 2. Nie wiadomo jednak, w jakiej formie mikrotransakcje pojawią się na Dzikim Zachodzie. Wydawca tytułu zaznacza, że system mikropłatności ma być przyjazny dla graczy. Kto wie, może wzorem GTA Online kupimy w Red Dead Redemption 2 za prawdziwe pieniądze wirtualna walutę, którą następnie przeznaczymy na zabawki w grze.

Dajcie znać, czy w ogóle korzystacie z mikropłatności w GTA Online!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.