Czarny samochód sportowy jedzie przez ulicę.
0 komentarzy

GTA V wygląda jak w prawdziwym życiu. Te modyfikacje robią robotę

Gracz uruchomił GTA V wraz modyfikacjami i ray tracingiem. Gra diametralnie się zmieniła, dzięki fotorealistycznej grafice.

Na kanale GameSource pojawiło się wideo prezentujące GTA V w lepszej i odświeżonej grafice. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki modyfikacjom graficznym, ray trancingu i rozdzielczości 4K. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że wirtualny świat całkiem nieźle odwzorowuje rzeczywistość. Los Santos zyskuje jeszcze więcej uroku.

Choć tytuł swoją premierę miał w 2013 na konsolach, a dwa lata później na PC, to gra nadal cieszy się sporą popularnością. Głównie za sprawą wspieranego przez twórców multiplayera, ale również dzięki przeróżnym modom i wydaniom na kolejne generacje konsol.

Filmik ogląda się po prostu przyjemnie. Śliczna grafika, naturalne cieniowanie i światło tworzą niepowtarzalną atmosferę. Są momenty, w których moim zdaniem, GTA V przypomina którąś z odsłon Forzy Horizon. Gra działa też całkiem płynnie pomimo sporego obciążenia komputera. Jest to możliwe za sprawą świetnej optymalizacji, ale również mocnego sprzętu. PC testera to RTX 3090, Ryzen 7 5800X i 32GB RAM.

Wiadomo, że niektóre elementy otoczenia wciąż wyglądają i zachowują się nieatrakcyjnie jak np. żywopłoty. To już wina starego silnika, więc trudno jest cokolwiek zmienić. Niemniej to co udaje się wyciągnąć modderom ze starszych produkcji, robi wrażenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się