Gigantyczny wyciek GTA i Rockstar Games. GTA: Tokyo i nowe Midnight Club powstawały

GTA ofiarą wielkiego wycieku. GTA: Tokyo i nowe Midnight Club
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nowy, gigantyczny wyciek informacji wprost od Rockstar Games pochodzi z kodu GTA V. Ten trafił do internetu i przedstawia sporo ciekawostek o skasowanych projektach studia.

W obliczu nowych przecieków sporo mówi się o kolejnych pomysłach Rockstar Games. Jeden z insiderów twierdzi, że ich kolejną marką po GTA VI będzie nowe, średniowieczne fantasy w stylu Elden Ring i Skyrim. Jednocześnie znów sporo mówi się o innych projektach. Wśród nich trzeba wymienić skasowanego przed laty Agenta oraz Bully 2 (kasowane podobno kilkukrotnie).

GTA: Tokyo, Midnight Club 5 i niespełnione marzenia fanów Rockstara?

Do sieci trafił kod źródłowy GTA V, a wraz z nim – wiele ciekawostek i informacji związanych z Rockstar Games. W kodzie da się znaleźć wiele różnych rzeczy, które niekoniecznie powinny tam być lub powinny zostać wręcz usunięte. Nic więc dziwnego, że dostarcza on tylu informacji o planach studia. Na Reddicie pojawiło się bardzo obszerne podsumowanie tego, czego dowiedzieliśmy się ze wspomnianego kodu gry.

Tutaj jednak skupię się na dwóch rzeczach – GTA: Tokyo i Midnight Club 5. Ta druga gra najpewniej została skasowana i istnieje spora szansa, że Rockstar markę po prostu uśmiercił. W tym miejscu znajdziecie linijkę, w której wspomina się o MC5, czyli kolejnej odsłonie niegdyś popularnej serii gier wyścigowych. Jest też obrazek z samochodem, ale nie wiemy, czy pochodzi konkretnie z tej części.

Pojawiają się również informacje o rzekomym GTA: Tokyo (jak uważają internauci), które przed laty miało rzekomo wyjść na PS2. Warto jednak zauważyć, iż Midnight Club 3 Remix dzieje się w Tokio, a do tego wyszło właśnie na PlayStation 2. Istnieje więc szansa na to, iż chodzi właśnie o tę grę, być może początkowo planowaną właśnie jako kolejną odsłonę Grand Theft Auto. I pomyśleć, że w innej rzeczywistości mogliśmy dostać GTA osadzone w japońskiej metropolii…

Pewne jest natomiast to, iż aktualnie możemy wyczekiwać wyłącznie premiery GTA VI. Gracze sądzą nawet, że wiedzą, kiedy gra może wyjść.

Zdjęcie główne: Flickr/Marc Veraart + logo GTA

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie