GTA The Trilogy The Definitive Edition wycofano ze sklepu. W plikach znaleziono zaskakujące informacje

GTA The Trilogy The Definitive Edition - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

GTA The Trilogy The Definitive Edition w wersji PC wycofano z oficjalnego sklepu Rockstar. Dataminerzy najpewniej dowiedzieli się, co może być odpowiedzialne za ten stan rzeczy.

Oj, „nowe-stare” GTA… Jedni gracze są zachwyceni, inni wręcz przeciwnie. Najgorzej mają jednak posiadacze PC.

GTA The Trilogy The Definitive Edition wycofano

Odświeżona trylogia GTA to jedna z najbardziej zagadkowych premier tego roku. Rockstar przed premierą nie chciał za bardzo chwalić się ani rozgrywką, ani kompletną listą zmian czy atrakcji, które czekają na graczy. W końcu informacji zaczęło pojawiać się coraz więcej, a fani już teraz mogą zagrać w grę. No, nie wszyscy.

Rockstar od parunastu godzin przeprowadza „prace serwisowe” związane z Rockstar Games Launcher, przez co posiadacze wersji PC nie mogą zagrać w swój egzemplarz. Jakby tego było mało, grę wycofano ze sklepu. Wydawca i deweloperzy milczą, gracze się niecierpliwią, a dataminerzy… wyjaśniają całą sytuację.

A przynajmniej tak się wydaje. Jeden z użytkowników Twittera, Ash R., podzielił się z graczami swoimi odkryciami. Znalazł on w plikach z grą większość utworów muzycznych, w tym te, które nie miały być tu obecne ze względu na wygasłe umowy licencyjne. Dokładną listę „właściwych” piosenek znajdziecie tutaj, ale my już wiemy, że to nie wszystko. Resztę po prostu zablokowano specjalnym skryptem.

W plikach znaleziono „Święty Graal”

Jakby tego było mało, dataminer Vadim M. pochwalił się swoim nowym odkryciem. Jego zdaniem, w plikach znajduje się „Święty Graal” dla fanów marki. Chodzi o nieskompilowane pliki z komentarzami twórców i roboczymi wersjami oraz nazwami.

Dla tych, którzy nie rozumieją, jest to w zasadzie Święty Graal dla tych, którym zależy na rzeczach „spoza sceny”. Możemy zobaczyć, co zostało wycięte w misjach/scenariuszach i przeczytać notatki Rockstar North z tamtych czasów.

Vadim M.

Istna kopalnia wiedzy dostarcza nam informacji takich, jak ciekawostka, że Prawn Island roboczo nazywało się „Porn Island” a „Well Stacked Pizza” to po prostu „Pizza Hut”. W plikach jest wiele kąśliwych uwag czy smaczków dla fanów z czasów produkcji.

Fani podejrzewają, że Rockstar chce poprawić swoje niedopatrzenie i to dlatego zablokował i wycofał grę. Deweloperzy zapewne mogą planować usunięcie zbędnych plików z czasów produkcji, a w szczególności – utworów, do których nie mają już praw.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie