Rockstar przywraca oryginalne części z GTA The Trilogy na PC. Niektórzy dostaną je za darmo

GTA San Andreas - postacie
PC

Smutno Wam było, gdy oryginalne części z GTA The Trilogy zniknęły ze sklepów? Rockstar zdecydował się je przywrócić do swojego sklepu.

Przed premierą GTA The Trilogy The Definitive Edition, Rockstar usunął wszystkie oryginalne gry z serii ze sklepów. Twórcy chyba dostrzegli swój błąd.

Oryginalne części z GTA The Trilogy powracają

Najnowsze GTA, będące w zasadzie odświeżonym wydaniem oryginalnych gier z serii, zbiera baty od krytyków, jak i graczy. Praktycznie każdemu we znaki daje się przytłaczająca liczba bugów i błędów. Choć twórcy starają się naprawić sytuację dzięki aktualizacjom, do ideału jeszcze daleko.

Twórcy oryginalnych gier usłyszeli jednak głosy krytyki i zareagowali na nie. Wystosowali oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Obiecują oni między innymi, że “definitywna edycja” zostanie naprawiona, a gracze mogą spodziewać się regularnych patchy. Sam deweloper jest świadom, iż “gry na premierę nie spełniały naszych standardów jakości, jak i standardów jakości naszych fanów”.

Niemniej najciekawszą informacją z bloga firmy jest ta, wedle której do oficjalnego sklepu na PC powrócą oryginalne części GTA III, Vice City i San Andreas! Fani, którzy smucili się, że już nigdy nie będą mogli odpalić ukochanych tytułów w ich oryginalnej formie, mogą czuć się zadowoleni.

Wkrótce dodamy klasyczne wersje Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas na PC do Rockstar Store w pakiecie. Dodatkowo, wszyscy, którzy zakupili Grand Theft Auto: Trilogy The Definitive Edition na PC w Rockstar Store do 30 czerwca 2022 roku, otrzymają te klasyczne wersje w swojej bibliotece Rockstar Games Launcher bez dodatkowych opłat. Będziemy informować wszystkich, gdy tylko te gry wrócą do Rockstar Store.

Rockstar Games na blogu

Świetna wiadomość! Niestety, nie wiemy jak sytuacja wygląda dla jakiejkolwiek konsoli. Miejmy nadzieję, że “oryginały” wrócą i staną się dostępne dla każdego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie