Rockstar Games Launcher bez wsparcia dla dwóch popularnych systemów operacyjnych

GTA
Newsy PC

Rockstar Games Launcher oficjalnie kończy wsparcie dla dwóch popularnych swego czasu systemów operacyjnych. Jeżeli jesteście ich użytkownikami, to mamy złe wieści. Nie zagracie już w żadne GTA, ani też inne gry tego producenta. Wyłączenie wsparcia było zapowiadane już jakiś czas temu, a teraz weszło już w życie. Chyba pora na zmianę komputera, prawda?

Bez GTA i innych gier na tych Windowsach

Choć niektóre systemy operacyjne to istne klasyki, nie ma co żyć przeszłością. Gdy producenci rezygnują z poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa, inni idą ich śladem. W ten sposób popularne niegdyś systemy tracą dostęp do popularnych usług, launcherów i nie tylko. Taki los spotyka właśnie kultowego Windowsa 7, wraz z jego następcą — Windows 8. Systemy te straciły już wsparcie Steam, a teraz przyszedł czas na inny launcher z kilkoma świetnymi grami.

Od teraz Rockstar Games Launcher nie wspiera już Windowsa 7 i Windowsa 8. Oznacza to, że gracze posiadający te dość stare już systemy operacyjne nie będą mogli uruchomić swoich gier. Tyczy się to zarówno takich gier, jak GTA Online, jak i starszych produkcji, choćby GTA: San Andreas, które było rozdawane swego czasu za darmo. To już najwyższa pora, aby zaopatrzyć się w nowy komputer — na przykład z Windowsem 11, który jest powszechnie wspierany i otrzymuje aktualizacje.

Jesteście zaskoczeni taką decyzją? A nie powinniście — była ona już zapowiadana jakiś czas temu. Dokładniej w październiku 2024 roku ogłoszono, że wraz z nadejściem 2024 roku wsparcie zacznie być wycofywane. Mowa w końcu o leciwych produktach, z których zrezygnował już sam Microsoft. Warto zaznaczyć, że posiadacze Windowsa 7 to już wśród graczy mniejszość. Ostatnie raporty Steam pokazały, że korzysta z niego niewielki odsetek graczy. Jeżeli poszukiwaliście powodów do zakupu nowego sprzętu, to macie już kolejny.

Możecie też rozważyć zakup konsoli nowej generacji. Doskonale przecież wiemy, że nowe GTA VI wyjdzie na początek wyłącznie na PS5 i Xbox Series X|S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie