Polskie nazwy gier „znalezione w mojej szkole”. Długi Płacz, S.T.R.A.C.H., Wielka Kradzież Aut i inne cuda

GTA-po-polsku
Newsy PC PS4 PS5 Rozrywka Xbox Series XOne

Czasem zastanawiałem się, jak brzmiałyby spolszczone nazwy niektórych wielkich serii gier. A tu przypadkiem trafiłem na dość stary, ale właśnie odświeżony na Reddit wątek z takimi oto „kwiatkami”.

Zamiast Grand Theft Auto gralibyśmy w „Wielką Kradzież Aut”, a zamiast w Pay Day, w „Dzień Zapłaty”. Na wspomnianym forum ktoś jeszcze raz przypomniał naklejkę „znalezioną jakiś czas temu w mojej szkole”.

Co prawda sama naklejka ma raczej charakter satyryczny i nie wszystko da się przełożyć na nasz język jeden do jednego, ale sami przyznacie, że takie polskie nazwy gier brzmiałyby… dziwnie.

Polskie nazwy gier – może Wy jakieś podacie?

Maniera spolszczania tytułów jest obecna w filmach/kinie, gdzie mieliśmy choćby „Wirujący Seks” (ang. Dirty Dancing) czy „Elektroniczny Morderca” (ang. Terminator).

Gracze prześcigają się w wątku na Reddit spolszczonymi nazwami gier, oczywiście w formie żartów. Podano choćby „A Sasin kradł”, (ang. Assassin’s Creed), „Twórz miny” dla Minecraft czy „Tęcza Sześć Toma Clanciego – Oblężenie” dla Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

Wymyślisz coś lepszego? Czekamy na odjechane i pomysłowe propozycje w komentarzach!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie