GTA Online walczy z oszustami. Twórcy cheatów przepraszają

0 komentarzy

Take-Two podjęło drastyczne kroki wobec cheaterów w GTA Online. Jedna z organizacji zajmujących się tworzeniem oszustw wystosowała przeprosiny dla graczy.

Gry wideo miały, mają i zawsze będą miały pewien odsetek zainteresowanych, którzy nie kwapią się do uczciwej rozgrywki. Cheaterzy towarzyszą praktycznie każdej produkcji multiplayer (i nie tylko), a do tego niektórzy producenci nielegalnego oprogramowania zgarniają dzięki tworzeniu oszustw naprawdę pokaźne sumki.

Nie oznacza to jednak, że deweloperzy pozostają dłużni cheaterom. Niedawno pozew przeciwko producentom nielegalnego oprogramowania złożyło Bungie na spółkę z Riot Games i podobnych rozpraw powiązanych z gamingiem odbywa się rocznie przynajmniej kilka.

Wygląda na to, że podobną akcję podjęło również Take-Two. Pewna organizacja zajmująca się tworzeniem i wydawaniem cheatów do GTA Online opublikowała na swojej stronie poniższe oświadczenie.

Po rozmowach z Take-Two Interactive natychmiast zaprzestajemy prac konserwacyjnych, rozwoju i dystrybucji naszych cheatów. Przekażemy też nasze dochody na fundację charytatywną wskazaną przez Take-Two.

Przepraszamy całą społeczność Grand Theft Auto Online za jakiekolwiek problemy, które spowodowało nasze oprogramowanie.

Ogłoszenie LunaCheats

Walka z cheaterami szkodzącymi grze to jedno, ale bardzo miło, że Take-Two zdecydowało się na przekazanie zyskanych przez oszustów pieniędzy na rzecz fundacji charytatywnej.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się