Riot Games i Bungie łączą siły. Firmy pozywają twórcę cheatów

0 komentarzy

Riot Games i Bungie postanowiły pozwać twórcę popularnych cheatów do Valorant i Destiny 2. Firmy straciły przez niego całe miliony dolarów.

Cheaterzy to ogromna plaga, która nawiedza sieciowe gry wideo od bardzo, bardzo wielu lat. Oszuści trafiają się w każdej produkcji wieloosobowej i korzystają z bardzo różnych rodzajów oprogramowania.

Szczególnie dużo na obecności oszustów tracą gry free to play takie jak Valorant i Destiny 2. Twórcy utrzymują swoje tytuły dzięki pieniądzom ze sprzedaży wirtualnych walut i przedmiotów.

Riot Games i Bungie postanowiły zająć się jednym z większych producentów cheatów – GatorCheats. Firmy przygotowały pozew i argumentują go faktem, że tracą przez rzeczonego producenta masę pieniędzy.

Jeśli gracze zauważą, że inni oszukują lub zyskują nieuczciwą przewagę, będą sfrustrowani i przestaną grać. To z kolei może zakłócić i/lub zniszczyć społeczność graczy i gier oraz poważnie zaszkodzić Powodom do generowania przychodów, utrzymywania, ulepszania oraz rozszerzania gier.

Fragment pozwu Riot i Bungie opublikowanego na łamach Polygon

Co ważne, GatorCheats oferował swoje oprogramowanie odpłatnie. Chętni oszuści mogli nabyć cheaty jednorazowo lub w formie subskrypcji. Nic dziwnego, że deweloperzy postanowili bardzo radykalnie zareagować.

Zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej. GatorCheats zdecydowanie powinien zostać ukarany, a konsekwencje pozwu widać już teraz. Strona sklepu rzeczonego producenta została już praktycznie całkowicie usunięta.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się