GTA 5 z 30 FPS na nowej generacji. Płatne ulepszenie w drodze

0 komentarzy

Jak twierdzi znany dziennikarz, GTA 5 nie zyska na wstecznej kompatybilności. Gra zostanie ulepszona w płatnym wydaniu.

Wiemy już, że Grand Theft Auto V trafi na konsole nowej generacji. Grę można zakupić w przedsprzedaży i kosztuje dość sporo jak na swój wiek. Dla wielu graczy zbawienna miała okazać się wsteczna kompatybilność, która pozwoliłaby im uniknąć dodatkowych wydatków. Wychodzi jednak na to, że Rockstar Games przewidziało taką ewentualność.

Jak donosi Jez Corden z Windows Central, GTA 5 nie otrzymało prawie żadnych benefitów z wstecznej kompatybilności na Xbox Series X.

Gra działa w zablokowanych 30 klatkach na sekundę i wygląda dokładnie tak samo, jak na PS4 i Xbox One. Jedyną nowością są o wiele krótsze czasy ładowania gry, które trwają teraz niecałe 10 sekund.

Decyzja Rockstar wydaje się niezrozumiała? Nic bardziej mylnego. Studio pracuje nad ulepszoną, płatną wersją GTA 5 na konsole nowej generacji. Słynny deweloper zamierza więc sprzedać praktycznie ten sam produkt na trzech różnych generacjach za pełną cenę. Oczywiście za każdym razem Grand Theft Auto V rozeszło się świetnie i plasuje się na drugim miejscu w rankingu najliczniej sprzedanych gier wideo w historii.

Zaktualizowane GTA 5 pojawi się na nowej generacji w drugiej połowie 2021 roku. Gra będzie kosztować tyle samo, co inne tytuły wysokobudżetowe.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się