Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

2 komentarze

Grand Theft Auto V na PS5 – siedmioletni tytuł w cenie nowej gry AAA

Holenderski sklep zdradził cenę Grand Theft Auto V na PS5. Siedmioletnia gra ma kosztować tyle, co nowe produkcje wysokobudżetowe. 

Wiemy już, że PlayStation 5 otrzyma wsteczną kompatybilność z poprzednią generacją konsoli Sony. Nie oznacza to jednak, że twórcy zrezygnują z przysłowiowego odgrzewania kotletów i zarabiania na grach, które swoją premierę miały dobre kilka lat temu. W tym przypadku nie chodzi nawet o słynne remastery.

Na stronie holenderskiego Media Markt pojawiło się Grand Theft Auto V w wersji na PlayStation 5. O tym, że gra pojawi się na nowej generacji konsol wiemy już od dłuższego czasu, jednak uwagę przyciąga zawrotnie wysoka cena tytułu. Produkcja została wyceniona na 75 euro, czyli więcej niż chociażby Spider-Man: Miles Morales, ale 5 euro mniej niż Demon’s Souls Remastered.

Biorąc pod uwagę, że w polskim Media Markt za odświeżone Demon’s Souls zapłacimy niecałe 350 złotych, to GTA V w wersji na PS5 zapewne zadebiutuje u nas w cenie 339 złotych. O ile wiadomo, że gra ma doczekać się usprawnień na nowej generacji konsol, tak wątpię, żeby były one na tyle znaczące, aby uzasadnić wysoką cenę. Ciekawe tylko, czy posiadacze gry na aktualnej generacji konsol otrzymają wszystkie usprawnienia w ramach wstecznej kompatybilności.

Grand Theft Auto V ma już siedem lat na karku i choć moduł sieciowy gry wciąż wzbogaca się o liczne nowości, to fabuła pozostała nieruszona od 2013 roku.

Pełną listę gier dostępnych w okolicach na PlayStation 5 znajdziecie tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się