Trzy gry za darmo do sprawdzenia na Xbox. Tylko w ten weekend

Gry za darmo na Xbox do sprawdzenia przez weekend
Newsy Xbox Series XOne

Ruszają nowe Xbox Free Play Days, co oznacza kolejne gry za darmo do przetestowania. Tym razem oferta jest stosunkowo ciekawa, ale nie dla każdego.

Gracze posiadający urządzenia spod szyldu “zielonych” mogą cieszyć się, albowiem już dziś ruszają nowe Xbox Free Play Days. Warto jednak zaznaczyć, że do skorzystania z nowej oferty potrzebny jest abonament Xbox Live Gold bądź Xbox Game Pass Ultimate. Trzy nowe gry za darmo dostępne będą przez weekend, tj. do 12 lutego 2023 roku.

Gry za darmo do sprawdzenia na Xbox:

  • Scarlet Nexus
  • The Ascent
  • TT Isle of Man Ride on the Edge 2

Potencjalnie najciekawszą pozycją może być The Ascent, czyli jeden z tytułów startowych obecnej generacji. Jest to cyberpunkowa przygoda opierają się przede wszystkim na rozwałce. Nie zabrakło jednak ciekawie przedstawionego świata, a nawet dość sporej liczby questów do wykonania. Pamiętam, że swego czasu spędziłem z grą dość sporo miłych chwil. Tytuł z pewnością nie podejdzie każdemu, bo z czasem może wydawać się nieco nużący. Właśnie dlatego jego obecność w Free Play Days jest aż tak ciekawa.

TT Isle of Man Ride on the Edge 2 to świetnie przyjęta gra wyścigowa, w której jeździć będziemy na motocyklach. Twórcy przygotowali otwarty świat, ponad 60 km wymagających tras oraz bardzo urokliwą grafikę. Jeżeli lubujecie się w tego typu sporcie, albo po prostu szukaliście czegoś “do pościgania się” przez weekend – jak znalazł.

Zostało nam jeszcze Scarlet Nexus, czyli gra, która w ogólnej świadomości przeszła bez większego echa. I wielka szkoda, bo okazała się naprawdę solidną grą akcji z elementami RPG utrzymaną w klimacie anime. Bandai Namco zadbało jednak o bardzo ciekawe podstawy pod wykreowany przez siebie świat, dzięki czemu uważam, że tytuł może zaskoczyć nawet osoby, które z podobnymi produkcjami do tej pory do czynienia nie miały. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to gra cyberpunkowa, ale twórcy nazwali ją… “brainpunkiem”. No, ciekawe.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie