Ta gra przemówi nie tylko do fanów horrorów. Teraz weźcie ją za darmo

Gry za darmo - bierzcie nowe tytuły, bo szkoda je przegapić
Newsy PC

Nowe gry za darmo są już dostępne w Epic Games Store. Nie ma na co czekać, a trzeba je po prostu odebrać. Jest w końcu The Evil Within 2!

Do wczoraj, do godziny 17:00 mogliśmy odebrać za darmo The Evil Within (i Eternal Threads, żeby nie było) na Epic Games Store. Teraz platforma słynąca z niekończących się darmówek przedstawia kolejny zestaw. Wiemy o nim już od ubiegłego tygodnia, więc zaskoczenia nie ma. Ale na oklaski już Pan Epic zdecydowanie zasłużył.

Wszystko dlatego, że teraz za darmo przypiszemy do konta The Evil Within 2. To jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat, w którego produkcję maczał swoje perfekcyjne niemal palce Shinji Mikami, „ojciec” Resident Evil. I choć jest to horror, być może zainteresuje też graczy, którzy na co dzień nie ekscytują się tym gatunkiem. Ja jestem tego chyba najlepszym przykładem.

Gry za darmo w Epic Games Store nie do przeoczenia

Pomijając niektóre „indyki” i serię Silent Hill, pierwsze TEW było moją pierwszą zakupioną przedpremierowo grą-horror. W dniu premiery zagrałem przez chwilę, przestraszyłem się i odłożyłem ją na półkę. Do kupna przekonała mnie sama koncepcja i klimat wokół zwiastunów. Trochę tak czekała, wtedy zapowiedziano TEW 2, a ja powróciłem do „jedynki”. I wtedy dowiedziałem się, że tak naprawdę uwielbiam horrory, a groteskowo wulgarne wręcz gry potrafią wciągnąć na wiele godzin.

Piszę to, bo do „dwójki” podchodziłem co prawda przygotowany, ale nadal nie byłem jeszcze tak wielkim fanem gatunku, jak dziś. Ta gra niemal idealnie miesza ze sobą akcję, grozę, skradanie i eksplorację, a nie jest przy tak aż tak straszna, oferując dość „lajtowe” podejście do gatunku. Dlatego też wielu fanów ocenia ją gorzej od „jedynki”, ale osobiście uważam, że jej przystępność przemówi też do szerszego grona graczy. I tak, można zagrać nie znając „jedynki” (ale polecam chociaż poczytać), choć skoro ostatnio była za darmo…

W każdym razie polecam spróbować, bo to propozycja w sam raz na Halloween i jesienno-nostalgiczno-ponury czas. W razie czego fani darmówek mogą wziąć również ciekawą platformówkę Tandem: A Tale of Shadows. Oferuje troszkę mroku, ale zdecydowanie nie jest niczym strasznym.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie