Bierzcie za darmo jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. Za tydzień druga część

Gry za darmo w Epic Games. Bierzcie The Evil Within, a co za tydzień?
Newsy PC

Nowe gry za darmo w Epic Games Store nie zaskakują. Za tydzień jednak dostaniemy The Evil Within 2, czyli kontynuację obecnej darmówki.

Shinji Mikami niegdyś był wirtuozem horrorów, szczególnie dało się to poznać dzięki Resident Evil. Legenda branży po latach wróciła do „residentopodobnych” gier za sprawą The Evil Within. Choć na premierę nie wszyscy byli grą zachwyceni, sam uważam ją za jeden z najlepszych horrorów w historii. Czemu? To proste. Jest cholernie przerażająco i makabrycznie.

Gry za darmo w Epic Games Store – strach przegapić!

Pierwsze TEW spodobało mi się w zapowiedziach tak mocno, że stało się pierwszym zamówionym przeze mnie przedpremierowo horrorem. W zasadzie nawet jednym z pierwszych „growych” horrorów, które w ogóle kupiłem. Darzę więc go sporym sentymentem. Jednak nawet po tylu latach warto do gry wrócić i ją przejść. Jest wyjątkowo brutalna i makabryczna, ale też klimatyczna, wciągająca i całkiem ciekawa fabularnie. Dlatego nie przegapcie tej oferty i po prostu weźcie ją za darmo.

Tuż przed Halloween dostaniemy The Evil Within 2! To jest spore zaskoczenie, ale na spokojnie w tydzień przejdziecie „jedynkę”, aby później wsiąknąć w „dwójkę”. Ta oferuje segmenty z otwartym światem, większą swobodę i mocniej stawia na fabułę. Jest przy tym mniej straszne, ale – choć wielu fanów z grymasem mówi o grze – ja też ją uwielbiam. Pod wieloma względami jest wręcz bardziej przystępna od „jedynki”, ale warto poznać obydwa tytuły.

Żeby nie było, że tylko o horrorach mówię. Obecnie dostaniecie również przygodówkę z manipulacją czasem, czyli Eternal Threads. Za tydzień z kolei odbierzecie logiczną platformówkę o dziewczynce z misiem, czyli Tendom: A Tale of Shadows.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie