Kolejne gry za darmo w Epic Games Store. Tym razem trzy legendy w jednym pakiecie

Epic Games Store gry za darmo (1)
Newsy PC

Epic Games Store w końcu zdradził i udostępnił kolejne gry za darmo. Tym razem dostaliśmy niby jedną pozycję, ale tak naprawdę to trzy. Z dodatkami.

Epic Games Store cały czas rozdaje świetne tytuły w ramach cotygodniowych prezentów. Choć przez jakiś czas dostawaliśmy przede wszystkim docenione „indyki”, w końcu Epic zbombardował nas hitami. Prey z 2017 roku to przecież świetny tytuł, szczególnie dla fanów science-fiction. Do tego były dwie mniejsze gry. Do dziś mogliśmy odbierać Borderlands 3, czyli grę, którą zna chyba każdy. Kolejnym tytułem miała być „gra-niespodzianka”.

Legendarne gry za darmo

Po tygodniu oczekiwania wiemy w końcu, o jaką „niespodziankę” chodzi. Tym razem Epic zarzucił kolejnym megahitem, a w zasadzie to trzema – do odebrania jest BioShock: The Collection. To zbiorcze wydanie całej serii gier z cyklu BioShock. „Jedynka” została uznana za pozycję kultową, a jej posępny klimat i świetny gameplay rządzą do dziś. Druga i trzecia część naturalnie kontynuowały tę tradycję.

Jeżeli jakimś cudem nie wiecie, czym jest BioShock, spieszę wyjaśnić. To świetna produkcja autorstwa Irrational Games na czele z Kenem Levine’em. Deweloperzy wykreowali wyjątkowy świat Rapture, czyli podwodnego miasta, które miało być prawdziwą oazą. Z czasem jednak ideał przerodził się w koszmar, w którego środek trafiamy my – gracz. I musimy dokładnie ustalić, co się w zasadzie dzieje. Przy okazji będziemy oczywiście pozyskiwać nowe wyposażenie, zwiedzać mroczne korytarze podwodnej metropolii, walczyć ze zmutowanymi mieszkańcami i omijać (lub też nie) „wielkich tatuśków”.

BioShock okazał się jednym z najdoskonalszych immersive simów w historii. Szybko więc podjęto decyzję o kontynuacji, która zabrała nas w te same rejony, lecz w zupełnie nowej roli. Tym razem wcielamy się w samego Big Daddy’ego, czyli stróża małych dziewczynek zbierających drogocenną substancję. Oczywiście zmienia to wiele w rozgrywce, ale tytuł wciąż zachował świetny klimat i wciągającą fabułę. Zupełnie inny okazał się BioShock Infinite.

Tym razem trafialiśmy nie pod wodę, a… w przestworza, do zupełnie nowego, „idyllicznego” miasta. Klimat został zupełnie zmieniony, ale może to i dobrze – nie można przecież ciągle łazić po zalanych korytarzach. Epic Games Store rozdaje całą trylogię odświeżonych wydań wraz z dodatkami do nich, w tym Minerva’s Den do „dwójki” i obydwa epizody Burial At Sea, które zabierają nas… z powrotem do Rapture. BioShock: The Collection dostępne jest za darmo do 2 czerwca, do godziny 16:59. Wtedy oferta zmieni się na nową, nieujawnioną jeszcze grę.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie