Trzy kultowe gry za darmo. Epic Games Store rozda wyjątkową kolekcję

Gry-za-darmo-Epic-Games
Newsy PC

Wiemy, jakie gry za darmo odbierzemy z Epic Games Store już za tydzień. Otrzymamy trzy gry, które tworzyły historię gamingu i są obowiązkowe dla fanów postapokaliptycznych klimatów.

Pamiętajcie, że już teraz możemy odbierać za free ze sklepu Epic Games grę Dakar Desert Rally. Będzie ona rozdawana do 22 lutego, godziny 17:00 czasu polskiego. I właśnie wtedy pojawią się kolejne gry za darmo. Wyjątkowe, jeśli patrzysz z sentymentem na klasyczne gry RPG przemieszane z survivalem i postapokalipsą. Nadchodzi bowiem uczta dla fanów Fallout!

Gry za darmo w Epic Games Store na luty. Co następne?

Jak możemy zobaczyć na stronie sklepu, kolejną darmówką będzie Fallout Classic Collection, a więc pakiet trzech gier, które powstawały w latach 1998-2001. Choć to zamierzchłe czasy, nie przechodźcie obok tych klasyków obojętnie. Komu niestraszne piksele, po prostu powinien znać ten kawałek historii.

Gry za darmo - już wkrótce Fallout Classic Collection!
Gry za darmo – już wkrótce Fallout Classic Collection w Epic Games Store!

Pierwszy Fallout z 1997 roku to klasyczna postapokaliptyczna gra role-playing, która odmieniła oblicze całego gatunku cRPG. Przemierzamy pustkowia zniszczonych ruin cywilizacji, walcząc o przetrwanie z mutantami, gangsterami i robotami. Druga odsłona przyszła do nas rok później, w 1998 roku, i powtórzyła sukces jedynki. Fallout 2 przenosi nas natomiast do apokaliptycznej retro-przyszłości, więc możemy zobaczyć, jak funkcjonuje zniszczony świat 80 lat po wydarzeniach z jedynki. Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to z kolei te same klimaty, lecz podane w innej formie. To strategiczna wersja znanego uniwersum, gdzie wcielamy się w członka tytułowej grupy Brotherhood of Steel. Naszym zadaniem, a jakże, jest odbudowa zniszczonego wojną jądrową świata.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie